Türkiye İzcilik Federasyonunun Ladik'de Düzenlediği 2019 İzcilik Kampı Sona Erdi

Ladik ilçesinde düzenlenen Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) 2019 Mahalli ve Kulüp Kış Kampı, sona erdi.

 Türkiye İzcilik Federasyonunun Ladik'de Düzenlediği 2019 İzcilik Kampı Sona Erdi
 Türkiye İzcilik Federasyonunun Ladik'de Düzenlediği 2019 İzcilik Kampı Sona Erdi Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 716 kez okundu.

TİF Ladik Temsilcisi Ahat Aygül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir hafta devam eden kampa federasyona bağlı 19 Mayıs İzcilik Kulübü, Yıldız  Gençler Spor Kulübü, Mevlana Gençlik Spor Kulübü, Bafra Fatih Eğitim Kültür, Gençlik Spor Kulübü Derneği ve Samsun TİF-MEB Kulübünden 130 izcinin katıldığını söyledi.
Kış kampının her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirileceğini belirten Aygül, "Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve doğa ve çevre bilincini aşılamak amacıyla bu yıl ikincisini  düzenlediğimiz  'Mahalli ve Kulüp Kış Kampı'nı bundan sonra da sürdüreceğiz. Bir haftalık kamp boyunca kar etkinlikleri, yürüyüş, el becerileri, okçuluk, bilek güreşi ile Akdağ Kayak Merkezi'nden Ladik ilçe merkezine meşaleli  yürüyüş yaptık. Birbirlerini tanımayan  izcilerimiz arasında arkadaşlık kuruldu. İzcilerimiz, kamp süresince bilgi ve becerilerle dolu bir hafta geçirdi." ifadelerini kullandı. 
Aygül, kamp süresince kendilerine destek veren Kaymakam Muhammet Çiftci ile yürüyüşe katılan İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Mustafa Akar, Emniyet Müdür Vekili İlhan    Güler, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Fahri Kaygusuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı ve Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Seven'e teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA DA BETON MİKSERİ  ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA DA BETON MİKSERİ ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ,  ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ, ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’