TÜRKİYE’DE KIRTASİYENİN TANIMI DEĞİŞTİ

Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD), Ankara Ticaret Odası’nda yapılan 5’inci Bölge Toplantısı’nda kırtasiyecilerle bir araya geldi. Sektöre ilişkin güncel değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, sektörün tüm oyuncularına kısa ve uzun vadede önemli görevlerin düştüğü vurgusu yapıldı

TÜRKİYE’DE KIRTASİYENİN TANIMI DEĞİŞTİ
TÜRKİYE’DE KIRTASİYENİN TANIMI DEĞİŞTİ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1203 kez okundu.

. Sektörün tek derneği olan TÜKİD’in üye sayısının artırılmasının ve birlikte hareket edilmesinin önemi üzerinde duruldu, faaliyetlerin artarak devam edeceği belirtildi.

Kırtasiyenin tanımının ve tavrının değiştiğini vurgulayan TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, zaman içinde okul kırtasiyesinin yanına önce ofis malzemelerini, sonra oyuncak ve hediyelik eşyayı, daha sonra da bilgisayar malzemelerini koyduklarını, böylece çeşitlenerek güçlendiklerini belirtti.

 

Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara’da gerçekleştirilen 5’inci Bölge Toplantısı’nda meslektaşları ile bir araya geldi. Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, sektör temsilcileri yoğun katılım gösterirken, sektörün karşılaştığı sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Diyarbakır, Bursa, Trabzon ve Adana’dan sonra Ankara’daki kırtasiyecilerle bir araya gelmekten oldukça mutlu olduklarını belirten TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, sektörün sanayicisi, ithalatçısı, toptancısı ve perakendecisinin aynı çatı altında buluştuğu Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin üye sayısının hızla arttığının altını çizdi.

Kırtasiyenin tanımının ve tavrının değiştiğini vurgulayan Şendil, okul kırtasiyesinin yanına önce ofis malzemelerini, sonra oyuncak ve hediyelik eşyayı, daha sonra da bilgisayar malzemelerini koyduklarını, böylece çeşitlenerek güçlendiklerini belirtti.

KBS sisteminde 150 bin artikel ürün

2 yıl önce ‘Kırtasiye Bilgi Sistemi’ni (KBS) hayata geçirdiklerini ve bugün 2 bine yakın perakendecinin sistemden faydalandığının bilgisini veren Şendil, sözlerini şöyle sürdürdü: “KBS; kırtasiye ürünlerinin barkodu, ürün kodu, ürün adı, KDV oranı, birimi, liste fiyatları, TPSF (Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı), grubu, markası, tedarikçisi, GTİP (Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu), ihracat kategorisi, ürün özellikleri, ağırlığı, hacmi ve görsellerini barındıran ortak veri tabanıdır.  Bu sistemi kullananlar, 150 bin artikel ürün bilgisine ücretsiz olarak ulaşabiliyor, fiyat karşılaştırması yaparak, fiyat tekliflerini çok hızlı bir şekilde hazırlayabiliyor. Sizlerden gelecek önerilerle sistemimiz, daha da güzelleşecek, mükemmelleşecek ve tüm sektöre daha da faydalı olacaktır.”dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!