ÜLKÜ OCAKLARI BAFRA İLÇE BAŞKANI KEMAL ŞAHİN, ‘’ BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİ KORUYACAK VE YAŞATACAK OLANDA BİZLERİZ’’

Ülkü Ocakları Bafra İlçe Başkanı Kemal ŞAHİN 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı il ilgili bir mesaj yayınladı.

 ÜLKÜ OCAKLARI BAFRA İLÇE BAŞKANI KEMAL ŞAHİN,  ‘’ BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİ KORUYACAK VE YAŞATACAK OLANDA BİZLERİZ’’
 ÜLKÜ OCAKLARI BAFRA İLÇE BAŞKANI KEMAL ŞAHİN,  ‘’ BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİ KORUYACAK VE YAŞATACAK OLANDA BİZLERİZ’’ Kızılırmak Gazetesi

Şahin mesajında,’’Kurtuluş Savaşı sonrasında, 29 Ekim 1923 tarihinde, kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz 96 yaşındadır. Yüzbinlerce şehit verilerek yakılan bu bağımsızlık ateşini koruyacak ve yaşatacak olanda bizleriz. Bu eşsiz zafer üzerinde yükselen Cumhuriyetimiz hiç kuşkusuz, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” Sözü buna en iyi örnek olmaktadır ve olmaya da devam edecektir.

Tüm vatandaşlarımızın eşit ve özgür olması temeline dayanan Cumhuriyetimizin dili, bayrağı, marşı ve başkenti ile temel nitelikleri hiçbir zaman tartışmaya açılamayacağı gibi, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ilelebet korumak hepimizin asli görevidir. Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emanetidir. Ülkü ocaklarında fidanlar yetiştiği sürece, geçmişimizin gözü arkada değil, geleceğimizin gözü yükseklerde olacak, cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır!

Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O’nun ilke ve inkılâplarının ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman unutmamalıyız. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kuruluşun 96. yıldönümünde, ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik eder, daha nice bayramlara birlik ve beraberlik içerisinde ulaşmayı temenni eder saygılar sunarım.’’dedi.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı