ÜLKÜ OCAKLARI BAFRA ŞUBE BAŞKANI KEMAL ŞAHİN, ‘’ 12 EYLÜL DARBESİNDE BAFRA EN FAZLA ETKİLENMİŞTİR’’

Ülkü Ocakları Bafra Şube Başkanı Kemal Şahin bir basın açıklaması yaptı.

ÜLKÜ OCAKLARI BAFRA ŞUBE BAŞKANI KEMAL ŞAHİN,  ‘’ 12 EYLÜL DARBESİNDE BAFRA EN FAZLA ETKİLENMİŞTİR’’
ÜLKÜ OCAKLARI BAFRA ŞUBE BAŞKANI KEMAL ŞAHİN,  ‘’ 12 EYLÜL DARBESİNDE BAFRA EN FAZLA ETKİLENMİŞTİR’’ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 511 kez okundu.

Şahin açıklamasında,’’12 Eylül 1980 tarihinde darbe yapıp, millet adına yönetime el koyduklarını söyleyenler şüphesiz en çok bu milletin evlatlarını, millet sevdalısı olan Ülküdaşlarımızı hedef aldılar. Yüzlerce Ülküdaşımız, yalancı şahitlerle desteklenmiş mesnetsiz iddialarla tutuklanmıştır. Tarihe kara bir leke olarak geçen bu dönemde vatan evlatları sanık sandalyesine oturtulmuş, iradesi prangalanmış, adalet terazisi olmayan hakim ve savcılar tarafından yargılanmıştır. Acı ile yoğrulmuş o günleri şüphesiz unutmamız mümkün değil.

Tek gayeleri vatanın birliği ve Türk milletinin bekası olan Ülkücüler, hapishanelerde, karanlık zindanlarda, hücrelerde yıllarca sorguya, hakaret, dayak, ve akıl almaz işkencelere maruz bırakılarak hürriyetlerinden yoksun bırakılmışlardır. Ölümle sınanmış, yağlı urganlarla imtihan edilmişlerdir. Başbuğumuz Cennet Mekan Alparslan Türkeş başta olmak üzere 587 Ülkücü 'MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda idam ile yargılanmış, 5 yıl 11 ay 8 gün süren yargılama sürecinde Başbuğumuz Alparslan Türkeş 11 yıl 1 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır.

12 Eylül darbesinden en çok etkilenen yerlerin başında Bafra gelmektedir. MHP ve ülkücü kuruluşlar davasında yargılanan 587 kişi içerisinde Bafralı ağabeylerimizde bulunmakta idi bu ağabeylerimiz iddianamede geçen sırasıyla şu şekildeydi;

Hüseyin Kurumahmutoğlu, Mustafa Güneş, D. Mehmet İnal, Baha Sertkaya, İrfan Kömürcüoğlu, Fevzi Keskin, Turgut Karadağ, Erol Yıldız, Mustafa Kambur, Kemal Yalçın, Ş. Köksal Ardıç, Mustafa Gökmen, Eyüp Asan, Adnan Demiryürek, Mahmut Türker, Hüseyin Güngör, Mustafa Aydınlı, Recep Kaplan, Muzaffer Dağdeviren, Oktay Ahıskalı ve İsmail İhtiyar ağabeylerdir. 12 Eylül, Ülkücü Hareket'in tarihi sürecinde unutulması mümkün olmayan bir dönüm noktasıdır. 12 Eylül öncesi ve sonrası tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize, tüm Yusufiyeli ağabeylerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. ‘’dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Sizede zamanı unutturacak kadar keyif veren şeyleri bulmak istiyorsanız bize katılmalısınız "
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI