ÜLKÜCÜLER ÇOCUKLAR İÇİN BAFRA ÜLKÜ OCAKLARINDA BULUŞTU

Türk Eğitim Sen Bafra İlçe Başkanlığı Ülkü Ocakları Genel Merkezinin hazırlamış olduğu “Çocuklar İçin Dede Korkut” hikâye kitabını, Bafra Ülkü Ocakları başkanlığını, üyeleri ile ziyaret ederek çocuklara hediye etti.

ÜLKÜCÜLER ÇOCUKLAR İÇİN BAFRA ÜLKÜ OCAKLARINDA BULUŞTU
ÜLKÜCÜLER ÇOCUKLAR İÇİN BAFRA ÜLKÜ OCAKLARINDA BULUŞTU Kızılırmak Gazetesi

Türk Eğitim Sen Bafra İlçe Başkanı Hakan Eroğlu, “Ülkü Ocakları Genel başkanımız Sayın Sinan Ateş ve değerli yönetiminin çocuklarımız için hazırladığı bu muazzam eseri çocuklarımızla, sevgili öğrencilerimizle buluşturmak, onların kültürel bilinçlenmesine katkıda bulunmak ve okumaya teşvik etmek amacı ile böyle bir çalışmaya girdik. Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz daha önce de “Çocuklar için Nutuk” ve “Çocuklar için Kutadgu Bilig” eserlerini hazırlamış ve çocuklarımıza dağıtmıştı. Bizde böylesine anlamlı bir çalışmada yer almak istedik.
Yönetim kurulu üyelerimizle ile aldığımız 100 kitabı çocuklarımızla buluşturmak istedik. Çocuklarımızın milli ve manevi bilincini geliştirmek adına Ülkü Ocakları Genel merkezimizin bu anlamlı faaliyetine Bafra Türk Eğitim Sen ilçe başkanlığı olarak destek olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Bizler Bafra’dan böyle güzel bir projeye katkı verebilmişsek ne mutlu bizlere, Ülkü Ocakları deyince her şey duruyor. Ülkücülük deyince her şey duruyor. Biz Sendikayı temsil eden kişiler olabiliriz ama her şeyden önce Ülkücüyüz, milliyetçiyiz. Burada olmaktan onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz, şeref duyuyoruz.  Buranın maneviyatı hazzı hiçbir şeyde yok.” dedi.
Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin “Burada olmamızın ana sebebi Ülkü Ocakları Genel Başkanı Doktor Sinan Ateş’in son dönemde hazırlattığı Dede Korkut kitabını çocuklarımızla paylaşmak. Tarihi önem taşıyan kitaplar Sayın Genel Başkanımız tarafından hazırlattırılarak çocuklarımıza ulaştırılıyor. Bugün Türk Eğitim Sen önderliğinde bu şekilde bir organizasyon yapıldı. Burada çocuklarımıza Başkan Hakan Eroğlu tarafından temin edilen 100 tane Dede Korkut kitabını dağıtacağız. Hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Çocukları burada görmek bizleri heyecanlandırdı.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı