VETERİNER HEKİM ADAYLARI ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesine bu yıl başlayan öğrenciler için düzenlenen gelenekselbeyaz önlük giyme töreninin 7’incisi, Fakültenin İbni Sina Amfisi’nde gerçekleştirildi.

VETERİNER HEKİM ADAYLARI ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ
VETERİNER HEKİM ADAYLARI ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 212 kez okundu.

95 öğrenciye beyaz önlüklerinin takdim edildiği törene; Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Albayrak, Samsun-Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Habib Muruz, kamu kurum yetkilileri, veteriner hekimler, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Tören, veteriner hekimlik mesleğini tanıtan film gösterisiyle başladı. Ardından Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Albayrak ve Samsun-Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Habib Muruz öğrencilere hitaben konuşma yaptı.

“Beyaz önlük saflığın ve sadeliğin simgesidir”

Beyaz önlüğü saflığın ve sadeliğin simgesi olarak nitelendiren Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Albayrak “Sevgili öğrenciler, çalışmalarınız sırasında kirlenecek beyaz önlüklerinizin temizlenmesi kolaydır. Ancak beyazın sembolündeki vicdan ve öz kirlenirse temizlenmesi çok zor. Her meslek, mensuplarının omuzlarında yükselir. Mensuplarının gayretiyle, özverisiyle saygınlığı artar. Artık sizler veteriner hekimsiniz. Artık bu unvan, adınızın önünde ayrılmaz bir parça olacak. Size yapılan övgü ve yergiler şahsınız kadar mesleğinizi de etkileyecek. Bu nedenle mazisinde nice örnek şahsiyetler olan bu mesleğe, hep övgüler kazandırmanızı temenni ediyorum.” dedi.

 

Veteriner hekimliğin zor bir eğitim süreci olduğunu ifade eden Dekan Harun Albayrak, öğrencilere birbirleriyle ve akademisyenlerle iyi ilişkiler kurmaları tavsiyesinde de bulundu.

 

“177 yıllık köklü geçmişimiz var”

 

Bu yıl, veteriner hekimlik eğitiminin, 177. Yılının kutlandığını da hatırlatan Dekan Harun Albayrak “96. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizden daha köklü bir meslek geçmişimiz var. Bundan ne kadar gurur duysak az. Ancak mesleğimizin yaşadığı bazı olumsuzluklar da var. Bazı aşıları hala kendimiz üretemiyoruz ve bu konuda dışa bağımlıyız. Bu noktada yeni kuşak olarak sizden beklentimiz, çok çalışarak bu makus talihi kırmanız. Çünkü bilim bizim yitik malımız ve onu arayıp bulma ümidinden asla vazgeçmemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BNM CUP KARTON BARDAK İMALATI VE SATIŞI
BNM CUP KARTON BARDAK İMALATI VE SATIŞI
"Sizede zamanı unutturacak kadar keyif veren şeyleri bulmak istiyorsanız bize katılmalısınız "