YEŞİLAY ÖĞRENCİLERE SİGARANIN ZARARLARINI ANLATTI

Sinop Yeşilay kulübü ve Sinop Şehit Ömer Can İmam Hatip Lisesi işbirliğiyle sigarayla tanışma dönemlerinde olan, sigaranın zararları hakkında bilgisi zayıf olan 9 ve 10. sınıflara yönelik konferans düzenlendi. Yeşilay, bu maksatla yaşamlarıyla örnek olan, deneyimleriyle gençlere yol gösterecek medya, sanat, spor ve bürokrasi alanında ünlü isimleri Yeşil Sahne ile gençlerle buluşturuyor.

YEŞİLAY ÖĞRENCİLERE SİGARANIN ZARARLARINI ANLATTI
YEŞİLAY ÖĞRENCİLERE SİGARANIN ZARARLARINI ANLATTI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 262 kez okundu.

Sinop Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü başkanı Abdullah BOZ moderatörlüğünde yürütülen Yeşil Sahne söyleşilerinde Sinop Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü başkan yardımcısı ve Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Ayşegül Boz tarafından yapılan sunumda sigaranın zararları ve vücutta oluşturduğu hastalıklar hakkında bilgiler verildi. Özellikle gençlerin kendilerine tütün ürünleri teklif edildiğinde HAYIR demeleri üzerinde duruldu

Ardından Sinop Yeşilay tarafından davet edilen Sinoplu gazeteci Osman Aksu, sigaradan kaynaklı yaşadığı gırtlak kanseri hastalığıyla ilgili öğrencilere seminer verdi. Seminerde yaşadığı sıkıntıları anlatan ve liseli gençlere öneriler veren Aksu, konuşmasının sonrasında öğrencilerin sorularını cevapladı.

Seminer sonrasında Osman Aksu’ya teşekkürlerini sunan Sinop Yeşilay Şube başkanı Erkal Boz, konuşmasında; “Sigarayla tanışma dönemlerinde olan öğrencilere yönelik düzenlediğimiz seminerler kapsamında bugün Sinop Şehit Ömer Can İmam Hatip Lisesi’ndeydik. Bizim bağımlılıklarla mücadelemizde en önemli gördüğümüz konu gençlik meselesi. Hedefimiz bu bilinci gençlere vermek. Çünkü toplumda bağımlılık en çok gençleri vuruyor. Bu durum toplumun geleceğini belirliyor.  Düzenlediğimiz seminerde bize eşlik eden, sigaranın zararlarına bizzat şahit olmuş birisi olarak katılım gösteren Osman Aksu’ya teşekkür ederiz. Seminerlerimize, sigarayla savaşımıza durmaksızın devam edeceğiz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi