YILPORT SAMSUNSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ERTUĞRUL SAĞLAM, ‘’HEDEFİM SAMSUNSPOR’U SÜPER LİGİN 6’NCI ŞAMPİYONU YAPMAKTIR’’

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, uzun vadedeki hedefinde Samsunspor’u Süper Ligin 6’ncı şampiyonu yapmak olduğunu söyledi.

 YILPORT SAMSUNSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ERTUĞRUL SAĞLAM,  ‘’HEDEFİM SAMSUNSPOR’U SÜPER LİGİN 6’NCI ŞAMPİYONU YAPMAKTIR’’
 YILPORT SAMSUNSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ERTUĞRUL SAĞLAM,  ‘’HEDEFİM SAMSUNSPOR’U SÜPER LİGİN 6’NCI ŞAMPİYONU YAPMAKTIR’’ Kızılırmak Gazetesi

Teknik Direktör  Ertuğrul Sağlam, Nuri Asan Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. 2 hafta önce Hekimoğlu Trabzon maçı önceci takımla ilk defa bir araya geldiğini belirten Ertuğrul Sağlam, “Maç öncesinde oyuncularımızla ufak bir toplantı yaptık. Onlara çok açık ve net bir şekilde neden burada olduğumuzu, Samsun’a ve Samsunspor’a geliş nedenlerimizi, buradaki beklentilerimizi ve sonuç itibariyle nereye gelmek istediğimizi paylaştık. O gün takım olarak gerçekten farklı bir motivasyonla çıktılar, sorumluluk aldılar ve iyi mücadele, iyi futbol ile güzel bir başlangıç oldu. Daha sonra hafta içerisinde buradaki imza töreninde çok samimi bir şekilde kendi adıma ve biz Samsun’u kendi şehrimiz olarak görüyoruz. Her ne kadar aslımız Gümüşhaneli, kendimiz Zonguldak Ereğlili olsak da ben yolda yürürken insanlar bana ‘hocam Samsun’un neresindensiniz’ diye sorduklarında ‘içindenim’ diyebiliyorum. Dolayısıyla burayı, bu şehri kendi şehrimiz olarak biliyoruz ki, bir kere daha size Samsun’un ve Samsunspor’un ne kadar önemli olduğunu ufak bir şekilde anlatmak istiyorum” dedi.

Antrenörlük hayatında hep Süper Lig’de çalıştığını belirten Ertuğrul Sağlam, “1989 yılında Gaziantepspor’dan geldim. Samsunspor’un kazadan sonraki ilk transferiydim. Daha sonra 5 sene futbolculuk döneminde her sene üstüne koyarak, futbol olarak değer kazanarak 2 defa Süper Lig’den düşüp, 2 defa ikinci ligde şampiyonluk yaşayarak, son senemizde de Samsunspor tarihine geçecek bir sezondan sonra yine tarihi bir transferle Samsun’dan ve Samsunspor’dan ayrıldım. Bu dönem içerisinde ben ilk Süper Lig deneyimimi, Süper Lig’deki ilk gollerimi burada attım. Ümit Milli takım ve A Milli Takım formasını Samsunspor forması giyerken giyme şansı buldum. Futbol hayatında o yükselişi yaşarken birçok keyfi burada yaşadım. Kendi özel hayatıma dair üniversiteyi Beden Eğitimi Spor Bölümünü Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) bitirdim. Daha sonra burada evlendim. Sonraki dönemde kızım burada doğdu. Daha sonra Beşiktaş’tan dönerken burada İsmail Uyanık başkanımız vardı. Geleceğimle ilgili şöyle bir karar almıştım; ‘Eğer ben bir gün Beşiktaş’tan ayrılıp, başka bir takımın formasını giymek zorunda kalacaksam, bu kesinlikle Samsunspor forması olur ve futbolu da burada bırakırım’ kararı vardı. Benim Beşiktaş’tan ayrılmam söz konusu olunca İsmail Uyanık başkanın bir telefonu ile hiçbir şey konuşmadan, hiçbir ayrıntıya girmeden Samsunspor’a geldim. Burada İsmail Uyanık başkanımızın bir düşüncesi ve projesi vardı. O da benim futbolu burada bırakıp, 1-2 yıl yardımcı antrenör olarak çalışıp, sonra takımı bana emanet etmesiydi. Süreçte öyle işledi. Yardımcı antrenör olarak rahmetli Erdoğan Arıca ve Gigi Multecu ile birlikte çalıştık. Sonrasında teknik direktör olarak Samsunspor’da başladım. 35 yaşında Süper Lig’de teknik direktörlük bana nasip oldu. O sorumluluğu da anlımızın akıyla tamamladık. Ailemizin içerisinde de Samsunsporluluk bilinci ve gerçeği oluşmuş oldu. Oğlum tam bir Samsunsporlu. Sonuç itibariyle bugün tekrar Samsunspor arması altında biz hayatımızı devam ettiriyoruz. Artık futbola ait geleceğimi de burada görerek, bundan sonraki hayatımı da geçirmeyi ve bitirmeyi düşünüyorum. Bunu söylerken burada hem ikinci ligde geçirmeyi de düşünmüyorum. Bir tarafında bu işin duygusallık varken, bir tarafında da gerçek anlamda profesyonellik var. Ben yaklaşık 13-14 yıllık antrenörlük hayatımda hep Süper Lig’de çalıştım. Birinci lig bile görmedim” diye konuştu.

Uzun vadede Samsunspor’u Süper Lig’de 6’ncı şampiyon yapmak istediğini ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Benim buraya gelişim birçok insan için sürpriz oldu ama bence ülke futboluna da düşünce devrimi, bakış açısı olarak da geçebilir. Artık bundan sonraki süreçte başka antrenörler de futbol adına değerlere sahip, düzgün bir kulüp yapılanması, kulüp içi düzgün bir organizasyon, ekonomik olarak desteklenmek, kurumsal olarak bu yapının takımın performansına olumlu etki etmesi, futbolcu anlamında değerlendirdiğiniz zaman yaşanabilecek ve futbol oynanabilecek çok güzel bir şehir, güzel ve donanımlı bir tesis, modern bir stat, şehirde futbola ait sevginin ve taraftarlık bilincinin oluşması, maçlara baktığımız zaman taraftarların takımının ikinci ligde oynamasına rağmen 10-15 bin bazı maçlarda daha kalabalık seyirci ile oynanması, dışarıdaki algıya baktığımız zaman her zamanki gibi Samsunspor aşağı lige inse bile büyüklüğünden futbol kamuoyundaki olumlu algısından en ufak bir şey yitirmemiş olmasıdır. Bir antrenör ve futbol adamı için burada başarılı olmamızı sağlayacak her şey mevcut. Bundan sonra yapmamız gereken bir iş var. Kulüp içi organizasyonu çok iyi planlayıp, şehrin dinamiklerini de takıma katkı sağlayabilecek şekilde yönlendirebilirsek bu oluşturacağımız sinerji bizi çok farklı yerlere taşıyacaktır. Bizim amacımız önce birinci lige çıkıp daha sonra Samsunspor’u layık olduğu Süper Lige taşıyıp, ondan sonra kulüp içi organizasyonla beraber şehir desteğini de tam olarak arkamıza alarak çirkinleşmiş, batığa saplanmış, farklı menfaat ilişkilerinin futbolun yönetici kademelerinde çok çirkin bir şekilde çıktığı, futbol kalitesinin iyice düştüğü, saha içinde ve saha dışında spor adına davranışların iyice yozlaştığı bir futbol ortamında Samsunspor’un böyle aşağıdan çok sağlam temeller üzerine kurularak Türk futboluna bir güneş gibi çıkabileceği beklentisi bende var. Samsunspor’u Süper Lige taşırken, bu gerçeklerle az önce saydığım futbol adına çirkinliklerinden arındırarak herkesin saygı duyacağı, futbol adına değerleri ön plana çıkaran, bugün spor adına kaybolmaya yüz tutmuş birçok değeri de almış, sahiplenmiş ve bunu uygulayarak Türk futboluna bir güneş gibi Samsunspor’u çıkarmak ve sunmak istiyoruz. Daha sonrasında da Süper Lig’de kalıcı olan bir Samsunspor, daha büyük hedefleri kovalayacak, Avrupa kupalarına oynayan ve sonrasında da inşallah Süper Lig’in 6’ncı şampiyonu olarak da Samsunspor’u bu başarıyla tanıştıracağız. Uzun vadedeki hedefimiz bu.” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Fındık bahçesinde ölü bulundu
Fındık bahçesinde ölü bulundu