Canik Kampüsü 100. Yıl Konferans Salonunda gerçekleştirilen törende hekim adayı öğrenciler, beyaz önlüklerini eğitim alacakları hocalarının ellerinden giydiler. Törende, hekimliğe ilk adımlarını atan 123 Tıp Fakültesi dönem 1 ve dönem 2 öğrencileri, ailelerinin katılımıyla beyaz önlüklerini giymenin ve hekimliğe ilk adımı atmanın heyecan ve gururunu yaşadı.

123 tıp öğrencisinin beyaz önlük heyecanı

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın, “Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile afiliyasyon anlaşması yaparak öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz bu hastanede eğitim almaya başladılar. Eğitim sürecimiz, yakında faaliyete geçecek olan morfoloji binasında devam edecek. Bu gelişme ile Samsun’da daha da güçlü bir Tıp Fakültesi oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

123 tıp öğrencisinin beyaz önlük heyecanı

"Nitelikli hekimler yetiştirmek istiyoruz"

Törende konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergin Kariptaş, “Eğitim’, ‘araştırma’ ve ‘mesleki uygulama’ imkânlarını bünyesinde birleştiren Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesinin başlıca hedefi; ‘nitelikli hekimler’ yetiştirmektir. Üniversitemiz, nitelikli eğitim anlayışıyla yoluna devam ederken, Tıp Fakültemizdeki gelişmiş laboratuvar ve eğitim imkanlarıyla öğrencilerimize kaliteli bir eğitim sunuyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi.

123 tıp öğrencisinin beyaz önlük heyecanı

Kaynak: