Cumhur İttifakı AK Parti Havza Belediye Başkan Adayı Av. Murat İkiz, İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada Havza’yı 100 bin nüfusa göre planlayacaklarını söyledi.

Açılış öncesinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Mehter takımı vatandaşlara Mehmetçik Meydanı ve Kevser Parkında kahramanlık şarkıları söyledi.

Av. Murat İkiz: “İstihdamı artırıp tersine göçü başlatacağız”“İstihdamı artırıp tersine göçü başlatacağız”

AK Parti Havza İlçe Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışında konuşan Cumhur İttifakı Ak Parti Havza Belediye Başkan Adayı Murat İkiz, İlçenin en temel sorunu olan göçe dur diyeceklerini söyledi. İkiz:” 20 yıl önce ilçemizin nüfusu 70 bindi. İlçemiz son yıllarda çok büyük göç verdi. Şuan ilçe nüfusumuz 40 bin civarlarında. Biz artık buna dur demek için kollarımızı sıvıyoruz. Bu şehre artık tersine göçü başlatacak ve nüfusumuzu 100 bine göre yeniden yapılandıracağız. Şehrimizin altyapı ve üstyapıları tamamlandı. Kırsalda bulunan 81 köyümüzün yarısının su, yol, ve alt yapı çalışmaları halledilmiş durumda. Önümüzdeki beş yıl içerisinde de Büyükşehir Belediye Başkanımız Halit Doğan başkanımızla birlikte buraları da halletmiş olacağız. Bizim önümüzdeki beş yıllık sürede yapacağımız en önemli hizmet istihdama yönelik çalışmalar olacak. Havza Organize Sanayisinde şuan 12 fabrikamız faaliyete geçmiş durumda ve yılsonuna kadarda 8 fabrika daha üretime başlayacak. Önümüzdeki beş yıl içerisinde toplamda üretime geçecek fabrika sayımız 40 olarak planlanmaktadır. Bizim diğer istihdama yönelik çalışma planımızda termal turizm alanında olacak. Havza’yı artık hamam ve pansiyonculuktan kurtaracağız. Buraya her yıl bir tane beş yıldızlı termal otel kazandırmak için hemen seçimlerden sonra çalışmalara başlayacağız. Hali hazırda kaba inşaatı devam eden Hattuşa Termal tatil köyümüzde yılsonunda hizmete girecek. Burası toplam 1500 yatak kapasitesinde dev bir yatırım olacak. Ayrıca Havza OSB bölgesinde TOKİ ile işbirliğine giderek toplu konut projesini de hayata geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Av. Murat İkiz: “İstihdamı artırıp tersine göçü başlatacağız”-1

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, Havza programında vatandaşlarla buluştu. Başkan Adayı Doğan, “Bizim derdimiz, daha huzurlu, şehir olanaklarından herkesin faydalanabildiği, sosyal olanakları gelişmiş bir kent, bunu yapabilmek için 17 ilçemizde de aynı özveriyle çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Havza’mızı daha ileriye taşıyacağız”

Havza’da konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, “Tarihimizin en önemli yolculuğu Kurtuluş Mücadelemizin önemli noktalarından Havza’mızda insanlarımızla buluşmak, onlarla muhabbet etmekten mutluluk duyuyoruz. Şifalı sularıyla sağlık turizmimize değer katan Havza’mızı daha da ileri taşımak için insanlarımızın önerilerini dinledik, çözümler ürettik, projeler tasarladık. Havza’mızın hem tarihi potansiyeli hem de şifalı suları ile kaplıca turizmini en üst seviyeye çıkaracağız. İnsanlarımızın bizden beklentileri ne diyerek tüm çalışmalarımızı ortak akılla hayata geçireceğiz. Hem Havza’mızda hem de 17 ilçemizde birlikte daha ileri gitmek için çalışacağız.  Toplumumuzun her kesimi ile bir araya gelmeye, onların fikir, düşünce ve taleplerini almaya devam edeceğiz. Samsun’umuza, 17 ilçemize ortak akılla hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Havza İlçe Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışına Milletvekilleri Orhan Kırcalı, Ersan Aksu, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Köse, MHP İl Başkanı Burhan Mucur, Cumhur İttifakı Ak Parti Havza Belediye Başkan Adayı Murat İkiz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, MHP Havza İlçe Başkanı İbrahim Yüksel ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Erhan YAYLA