Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı açıklamada, Cumhuriyet'in temellerinden gelen güç ve azimle çalışıyoruz.

"Cumhuriyetimizin 100. yılı ve ilk yüzyılını büyük bir şevk, heyecan ve gurur içerisinde kutluyoruz. Cumhuriyetle kazandığımız bağımsızlık ve egemenlik anlayışı, Türk milletinin vicdanında ve ruhunda  sağlam temeller üzerine inşa edilmiştir."

Türk milletinin geçmişteki badireleri aşarak, kararlı adımlarla yürüyerek, bugün de Cumhuriyet değerlerine sıkı sıkıya sarılarak daha güçlü bir Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz. "Vatanımızın işgalini reddederek Cumhuriyet'e giden yolları açan büyük Türk milleti, 100. yıl dönümünde de aynı inanç ve azimle yoluna devam edecektir. Mustafa Kemal Atatürk'ten devraldığımız emanetleri, Türk gençliğine en iyi şekilde aktarmak için çalışacağız. Türk milleti, Cumhuriyetimizin teminatıdır. Bu teminatı, 100 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalemizden aldığımız güç ve inançla geleceğe taşıyarak, Cumhuriyetimizi daha da yücelteceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun

Editör: Yunus Koncak