Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde hummalı çalışmalar gerçekleştirildi. Bayram öncesi cadde ve sokaklar tazyikli su ile yıkandı, bayrama özel takvim oluşturularak mahallelerde geniş çaplı yol süpürme ve temizleme çalışmaları yapıldı.

Ekipler, belirlenen program çerçevesinde toplum sağlığını tehdit eden karasinek ve sivrisinek üreme noktalarında sisleme ve ilaçlama çalışmaları sürdürülüyor. Ayrıca kötü koku ve haşerelerin önüne geçmek amacıyla konteyner ilaçlama çalışması da düzenli aralıklarla devam ettiriliyor. Bu kapsamda vatandaşların bayramda rahatlıkla mezar ziyaretlerini yapabilmeleri için Asri Mezarlık ve Yakıntaş Mezarlığı’nda zararlı haşere ve böceklere karşı ilaçlama, süpürme, temizleme ve çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi. Ayrıca vatandaşların kurbanlarını temiz ve hijyenik ortamda kesebilmeleri için Canlı Hayvan Pazarı’nda yıkama ve temizleme çalışmaları gerçekleştirilerek bayrama hazırlandı.

Bafra Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Arefe günü vatandaşların mezarlık ziyaretlerini kolaylıkla yapabilmesi için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Cumhuriyet Meydanı’ndan saat 08.30-17.00 arası hizmet verecek ücretsiz servislerini ile hizmet verecek.

Kurban Bayramı’nda çevre kirliliğinin önüne geçmek amacıyla Kızılırmak Sedde Mezbahane yanında bulunan alanda atık gömü çukuru oluşturulacak, vatandaşlar kurban atıklarını bu alanda imha edecek.

Bayramlaşma Programı 17 Haziran saat 11.00-12.00 saatleri arasında Alparslan Türkeş Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilecek. Alparslan Türkeş Parkı ve Sedde Kafe gibi sosyal tesisler ise bayramın ikinci gününden itibaren 15.00-24.00 arası vatandaşların hizmetinde olacak.

Vatandaşlar Kurban Bayramı süresince her türlü talep ve şikâyetlerini 444 55 69 numarası üzerinden iletebilecekler.

Editör: Güllü Turan