Bafra'da 23.478 öğrenci karne heyecanı yaşadı Foto Galeri: Bafra'da 23.478 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Samsun'un Bafra ilçesinde 2023- 2024 Eğitim ve Öğretim yılı yıl sonu karne töreni İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Saygı duruşu ile başladı.

Programın açılış konuşmasını Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu yaptı. Katipoğlu konuşmasında;

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı yıl sonu karne törenine hoş geldiniz. Akademik yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün ilçemizde 23.478 öğrenci çalışmaların yanında kültür, sanat ve sportif etkinlikler başarılar ile dolu bir karne almanın sevincini yaşıyor.
Yapılan tüm çalışmalarda emeği geçen kıymetli meslektaşlarıma, sevgili öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen değerli velilerimize teşekkür ederiz.
Sevgili Öğrenciler,
Yoğun ve yorucu bir sürecin ardından bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Karne, bir yıl boyunca sergilediğiniz performansınızı, zayıf ve güçlü yönlerinizi değerlendirmek, eksikliklerinizi fark etmek adına bir fırsattır. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi asla kaybetmeyin. Yaz tatilinizi aileniz ile birlikte geçirerek, sanatsal-sportif etkinliklere katılmanızı, kitap okumanızı ve yeni eğitim-öğretim yılına motive olmanızı diliyorum. Unutmayın ki eğitim sadece okulda değil, hayatın her alanında vardır.
Değerli Veliler,
Tüm çocuklarımız bizim için ayrı ayrı birer değerdir. Onların başarısında önemli katkılarınız olduğunu biliyor ve sizlere gönülden teşekkür ediyorum.
Kıymetli Meslektaşlarım,
İyi bir nesil yetiştirme doğrultusunda çalışarak; öğrencilerimizi bilgi ile donatırken aynı zamanda onlara "iyi insan" olmaları için yol gösteren siz değerli
meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle 2023-2024 eğitim öğretim yılını tamamlamanın mutluluğuyla öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu bir tatil geçirmelerini diliyorum, dedi. 

Program ödül töreni ve halkoyunları gösterisinin ardından karne dağıtımı ile son buldu. 

Kaynak: Ezgi ÜNLÜ