Bafra'da Geleneksel Sele Sepet Top Kandil Şenliklerine Yoğun Katılım Foto Galeri: Bafra'da Geleneksel Sele Sepet Top Kandil Şenliklerine Yoğun Katılım

Program; Protokolümüzün çok değerli üyeleri, değerli basın mensupları, hanımefendiler, beyefendiler ve geleceğimizin umudu sevgili çocuklar! Bafra Belediyesi olarak hazırlamış olduğumuz selesepet top kandil şenlikleri programına hepiniz hoş geldiniz.

Dünyada Sadece Bafra'Da 600 yılı aşkındır ramazan ayının 14'ünü 15'ine bağlayan gecede kutlanan, Sele Sepet Top Kandil Şenliklerinde sizlerle buluşmanın ve Bafra Belediyesi olarak bu asırları aşan geleneği sürdürmenin sevincini yaşıyoruz, diyerek selamlama konuşmasının ardından başladı. 

Her yıl ramazan ayının 14’üncü gününü 15’ine bağlayan gece kutlanan ve bütün hazırlıkları tamamlanan asırlık şenliklerde bu yıl Hacivat-Karagöz Oyunu, Aşuk-Maşuk Gösterisi ve İllüzyon Gösterisi gibi birçok eğlenceli etkinlik çocuklarla buluşturan etkinlik  Mehteran takımı eşliğinde Gençlik ve Hükümet Caddesi’nde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Belediye Kültür Merkezi’nde başladı.

Sele Sepet Top Kandili Şenlikleri Bafra sokakları çocukların ellerinde tuttuğu fenerlerle aydınlandı.  Maniler eşliğinde mehteran takımı gösteri yaptı. 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Belediye Kültür Merkezinde yaptığı konuşmada; “Ramazan’ı Şerif ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz asırlık geleneğimizi bu yıl da çocuklarımız ve hemşehrilerimiz ile yine coşku ile kutlama ırsatı bulduk.   Mehmet Akif Ersoy İlkokulu önünde toplanarak,  Mehteran takımı eşliğinde Gençlik ve Hükümet Caddelerinde yürüyüş yaparak Belediye Kültür Merkezimize geldik.  7’den 70’e Bafra’mızın en sevilen şenliği Geleneksel Sele Sepet Top Kandil Şenlikleri’ne hepiniz hoşgeldiniz, dedi. İyi eğlenceler diledi. 

Kaynak: Mehmet Ünlü