Saat 14.00’da başlayan karşılaşmanın başlama vuruşunu Termespor yaptı. 
Rüzgârı arkasına alan1930 Bafraspor ilerleyen dakikalar da rakip takımın arkasına atılan toplarla birlikte tehlikeler yaratmaya başladı. Bunu meyvesini de 23. dakika da Aleaddin'in on sekizin dışından vurduğu top ağlarla buluşunca 1930 Bafraspor Termespor karşısında 1-0 öne geçti. 

Bafraspor, Termeye ilk mağlubiyetini tatdırdıBu golle maçta öne geçen 1930 Bafraspor dakikalar 26 gösterirken yine rakip takımın sahasının on sekizin dışından muhteşem vuran takım kaptanı Ali'nin golüyle maçta durum 2-0 oldu.
İlk yarı farkı üçe çıkarmak isteyen 1930 Bafraspor gol bulamayınca ilk yarı 1930 Bafraspor'un 2-0 üstünlüğü ile tamamlandı.
İkinci yarıda rüzgarı arkasına almak isteyen Termespor bunda fazla etkili olmazken 1930 Bafraspor futbolcuları defansta adeta etten kemik oldu

Bafraspor, Termeye ilk mağlubiyetini tatdırdıİkinci yarı da orta saha denkleminde geçen maçta her iki takım da gol atmakta zorlandı
Maçın orta hakemi Gökhan Özbulut'un son düdüğü ile birlikte 1930 Bafraspor cephesinde futbolcular, teknik ve yönetim galibiyetin haklı sevincini yaşarken, sahadan mağlubiyetle ile ayrılan Termespor ise üzüntü hakimdi.  1930 Bafraspor bu galibiyeti taraftarı ile kutlarken galibiyeti de bu hafta hasta olmasından dolayı maça gelemeyen Kulüp Başkanı Gökhan Göz'e armağan ettiler.

Bafraspor, Termeye ilk mağlubiyetini tatdırdı
1930 Bafraspor Samsun Süper Amatör (SAL) liginin A gurubunun 5 haftası sonunda aldığı bu kritik galibiyet puanı 7'ye çıkarırken, ligde lider durumda olan Termespor bu yenilgi ile 10 puanda kaldı.
1930 Bafraspor 6 hafta maçında Çarşamba'da Gençler Gücüspor'a konuk olurken Termespor ise Samsun Yolspor'a misafir olacak.

Bafraspor, Termeye ilk mağlubiyetini tatdırdı
HAKEMLER: Gökhan Özbulut - Mehmet Şenkaya - Mustafa Saydan 
GOLLER : 23 dakika Aleaddin 26 dakika Ali 1930 Bafraspor 
1930 Bafraspor 
Eyüp - Can - Mikail - Şahan - Ceyhan - Emrah - Yavuz - Aleaddin - Ali (C) - Hayrullah - Caner 
Teknik Direktör: Polat Özkan 
Yedekler: Alper - Yusuf - Emirhan - Batınay - Mehmet - Furkan Y - Sinan - Furkan M - Özkan - Alkan 
Termespor 
Abdülsamet - Yunus - Muhammed Ali - Yasin - Arslan - Tugay - Samet - Kadir - Hakan (C) - Caner - Gökhan 
Teknik Direktör: Birol Us
Yedekler : Talat - Taner - Emirhan - Eren - Eray - İsmail - Mehmet - Melih - Lokman - Sefa - İlyas