Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Grekoromen Takımı Antrenörü Fatih Üçüncü ve Milli Sporcu Alperen Berber’i makamında ağırladı. Arnavutluk'un başkenti Tiran'da 26-29 Ekim’de düzenlenen 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda Dünya 2’ncisi olan Milli Güreşçi Alperen Berber’i ve Antrenör Üçüncü’yü tebrik eden Başkan Demir, bundan sonraki şampiyona ve turnuvalarda başarılar diledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Sporcusu Alperen Berber daha önce katıldığı U20 Dünya Güreş Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olarak altın madalya kazanmıştı.

BÜYÜK DESTEK

Ziyarette açıklamalarda bulunan Başkan Demir “Alperen bu sporu çok isteyerek ve bilinçli bir şekilde yapıyor. Onun da zaten karşılığını alıyor. 23 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalyayı kıl payı kaçırdı. Gelecekte çok büyük başarıları biz Alperen’den bekliyoruz. Katıldığı müsabakalarda hem Türkiye’de hem uluslararası boyutta. Ama bunun yanında bizim başka sporcularımız da var yine bu konuda, başarı noktasında trendimiz her geçen gün yükseliyor. Belediye olarak biz özellikle amatör alanda sporcularımızı desteklemeye devam ediyoruz ve devam ettireceğiz. Şu anda biz 70’e yakın milli sporcuyu bizzat destekliyoruz. Binin üzerinde amatör ve takım halinde sporcularımızı takip edip destekliyoruz” dedi.

‘ALPEREN EN BAŞARILI ÖRNEKLERDEN BİRİ’
Samsun’da çocukların ve gençlerin genetiğinin spora çok yatkın olduğunu söyleyen Başkan Demir, “Her alanda başarılı sporcularımız var. Biz yalnızca sporcuları desteklemekle kalmıyoruz. Spor altyapıları noktasında da ciddi bir atağımız var. Kentimizin dört bir yanında spor yatırımlarımız inşaatı sürüyor. Hızla tamamlayıp hizmete sunacağız. Spor yatırımları konusunda Samsun mükemmel bir hale geliyor. Özellikle sporcularımızı hem amatörde hem bireysel sporlarda hem takım sporlarında ciddi anlamda destekliyoruz. Özellikle milli olma kabiliyeti olan, hangi alanda ve branşta olursa olsun takım halinde de bireysel anlamda da sporcularımızı desteklemeyi sürdüreceğiz. İşte Alperen’de bunların en başarılı örneklerinden bir tanesi. Çok daha güzel neticeleri Alperen’den hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.  

Başkan Demir’e teşekkür eden Alperen Berber ise “Başkanımızın bize çok büyük destekleri var. Kendisine bir kere daha teşekkür ediyorum. Onu çok seviyoruz” şeklinde konuştu. Ziyaret sonunda Başkan Demir, başarılı sporcuya başarısından dolayı altın hediye etti.

Editör: Yunus Koncak