Samsun Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde çeşitli branşlarda antrenmanlara devam eden bir kısmı ise milli olan 110 sporcu ve antrenörleri, düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Samsun Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde atletizm, badminton, boks, eskrim, güreş, kano, kick boks, tekwondo ve voleybol spor dallarında antrenmanlarına devam eden ve bir kısmı da milli olan 110 sporcu ile antrenörleri için Samsunum-1 Gemisi’nde kahvaltı programı gerçekleştirildi. Amatör branşların yer aldığı Samsun Büyükşehir Belediyespor Kulübünde 85’i milli olmak üzere 450 lisanslı sporcu bulunduğu belirtildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Samsun Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Süleyman Demirtaş, Samsun’un çocuklarının ve gençlerinin spora oldukça yatkın olduklarını belirterek, “Şehrimizde çok yetenekli sporcularımız var. Bizler bu şehrin çocuklarına spor alanında her türlü desteği vermek için çalışmaya devam ediyoruz. Bu noktada amatör sporcularımızı destekliyoruz. Sizlerin katılacağınız şampiyonalarda daha nice güzel başarılar elde edip madalyalar kazanacağınıza inancımız tam. ‘Spor kenti Samsun’da sizlerin daha iyi noktalara gelmeniz için Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in öncülüğünde çalışmaya kente yeni spor yatırımları kazandırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Savaş Keskin ise amatör branşlarda yer alan sporcuların gelişimi ve sporcu sayısının artması için için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirterek “Biz, yaz-kış yaptığımız faaliyetlere devam ediyoruz. Samsunumuzda nice milli sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz. Gerek kamplarımıza, gerek yaz spor okullarımıza katılım çok yüksek” ifadelerine yer verdi.

Programa Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İdris Akdin ile sporcu ve antrenörler katıldı.