Canik Belediyesi tarafından Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkılar sunan nesiller yetiştirmek üzere ilçeye kazandırılan Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Teknolojiye özgün projelerle katkı sağlayan, bilimde üretken ve etkin çalışmalar gerçekleştiren bireyler yetiştiren Canik Belediyesi’nin Türkiye Yüzyılı hedefleri çerçevesinde ilçede hayata geçirdiği çalışmalar devam ediyor. TEKNOFEST’te yer alan Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü stant alanına akın eden ziyaretçiler bilim ve teknoloji dolu dakikalar yaşadı. Ziyaretçiler, stant alanlarında oluşturulan atölyelerde deney ve gözlem çalışmaları gerçekleştirip, festivalin tadını doyasıya çıkardı. Ziyaretçiler, eğitmenlerin Canik Keşif Kampüsü’nde öğrencilerin eğitimlerini sürdürdüğü keşif alanları, atölye ve laboratuvarın özellikleri hakkındaki sunumlarını ise dikkatle dinledi.

Canik Keşif Kampüsü’nde eğitim alan öğrencilerin özgünlüğü bir yaşam biçimi haline getirdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzde yenilikçi fikirlerle bilim ve teknolojide inovasyon lideri nesilleri yetiştirmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimiz, T3 Vakfı’nın uzman eğitmenleri eşliğinde bilim ve teknoloji alanlarında teorik ve uygulamalı bir şekilde eğitimlerini sürdürüyor. TEKNOFEST kuşağı gençlerimiz Canik’imizde hayal ediyor, tasarlıyor, üretiyor ve hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Gençlerimiz, Türkiye Yüzyılı’nda, fikirleri ve yetenekleriyle Milli Teknoloji Hamlesi düsturuyla geliştirdikleri yerli ve milli eserlerle ülkemize ve tüm insanlığa çok önemli katkılar sağlayacak” diye konuştu.