Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ ve Yönetim kurulu tarafından düzenlenen Samsun'un efsanevi Başkanlarından  Muzaffer Önder anısına "Sosyal Demokrat Belediyecilik konferansı" gerçekleştirildi. Devlet eski bakanlığı, İçişleri eski bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve SHP Genel başkanlığı yapan Murat Karayalçın'ın konuşmacı olduğu konferansta  yerel seçimler öncesi "sosyal demokrat belediyecilik" hakkında bilgi aktarımı sağlandı.

CHP Samsun'dan  Sosyal Demokrat Belediyecilik konferansı Yürekten Kutluyorum

Konuşmalarına Muzaffer Önder'i rahmet ve saygıyla anarak başlayan Karayalçın "İl yönetimimizi, il başkanımızı, rahmetli belediye başkanımız Muzaffer Önder’e karşı göstermiş oldukları bu vefalı davranışları nedeniyle yürekten kutluyorum. Parti olarak bizim bu tür davranışlara, anlayışlara, bu tür jestlere çok ciddi olarak ihtiyacımız var" diye konuştu.

CHP Samsun'dan  Sosyal Demokrat Belediyecilik konferansı Türkiye'nin en pahalı suyunu içiyoruz.

Sosyal demokrat belediyecilik anlayışına dikkat çeken ve Muzaffer Önder'in görev süresi boyunca Samsun halkının 100 yıl sonrasını düşünürek alt yapı çalışmalarını planladığına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl başkanı Özdağ "Muzaffer Önder’in cazibe ile kente akıtarak bize neredeyse bedavaya içirdiği suyu, bugün cüzdanlarımızı yaka yaka Türkiye’nin en pahalı suyunu içiren belediye başkanı farkı budur”  dedi.

CHP Samsun'dan  Sosyal Demokrat Belediyecilik konferansı Karadeniz Bölgesinin Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarından Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Borçka Belediye Başkanı Özcan Orhan, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Arhavi Belediye Başkanı  Vasfi Kurdoğlu, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Samsun Milletvekili Murat Çan, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz'in ve Cumhuriyet Halk Partisi İl ve ilçe örgütlerinin katılımıyla gerçekleşen konferans, Samsun halkı tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandı.

CHP Samsun'dan  Sosyal Demokrat Belediyecilik konferansı

CHP Samsun'dan  Sosyal Demokrat Belediyecilik konferansı