Samsun Belediye Başkanı Halit Doğan, “Samsun Keşif Kampüsümüz, teknolojiye meraklı ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen çocuklara büyük fırsatlar sunuyor” dedi ve şöyle devam etti: “6-14 yaş arası tüm çocukları yaz tatilinin tadını çıkarmaya davet ediyoruz.

Ücretsiz yaz okulu programı

Ücretsiz yaz okulu programını başarıyla sürdüren Samsun Keşif Kampüsü, çocukların yaz aylarında eğitici ve eğlence dolu bir deneyim yaşamasına olanak sağlıyor. Program 6-14 yaş arası çocuklara yönelik olup 25 Ağustos'a kadar sürecektir. Yaz Okulunda hafta içi sabah 09:00'da başlayıp 13:15'te sona eren 3 günlük ve 2 günlük paket dersler verilmektedir. Samsun Keşif Kampüsü'nde her çocuğun ilgi alanına göre seçebileceği çeşitli atölye çalışmaları sunulmaktadır. Doğa atölyeleri, girişimcilik atölyeleri, matematik atölyeleri, teknoloji atölyeleri gibi farklı konularda eğitimler veriliyor . Bu atölye çalışmaları sayesinde çocuklar bilgi ve becerilerini geliştirme ve yeni arkadaşlar edinme fırsatı buluyor.

“Yaz tatilinde de eğitim dolu bir deneyim sunuyoruz”
Samsun Keşif Kampüsü ile çocukların yaz tatilini dolu dolu geçireceklerini vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Samsun Keşif Kampüsümüz, teknolojiye ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen çocuklarımız için büyük bir fırsat sunuyor. Burada çocuklarımıza doğa atölyelerinden girişimcilik atölyelerine, matematikten teknolojiye kadar geniş bir yelpazede eğitim imkanları sunuyoruz. Eğitim-öğretim döneminin yanı sıra yaz aylarında da çocuklarımıza eğitim dolu bir deneyim sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımızın yaz tatillerini sadece eğlenerek değil, aynı zamanda öğrenerek geçirmelerini sağlamak amacıyla bu atölyeleri ve etkinlikleri düzenliyoruz. Geleceğin teknoloji yıldızlarını yetiştirmek adına burada büyük bir sorumluluk taşıyoruz. 6-14 yaş aralığındaki tüm evlatlarımızı Samsun Keşif Kampüsü’ne yaz tatilini dolu dolu geçirmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ezgi Ünlü