Başkan Faruk Özlü, şehrin kronik sorunlarının çözümü noktasında önemli adımlar atmaya devam ediyor. Yıllardır çözüm bekleyen kronik sorunları geliştirilen projelerle çözüme kavuşturan Özlü, eğitim noktasında da önemli yatırımların yapılmasına ön ayak oldu.

Bu yönde ikili eğitimin sonlandırılarak öğrencilerin fiziki şartları iyileştirilmiş, nezih, ferah ve daha sağlıklı ortamlarda eğitim-öğretimlerine devam edebilmelerinin yanı sıra şehir içi trafiğin de büyük oranda rahatlatılmasına katkı sağlayacak olan Kasım Aktaş Ortaokulu ile Azmimilli İlkokulunda çalışmalar büyük oranda tamamlandı.

Kasım Aktaş Ortaokulu çevre düzenlemesi

Aziziye Mahallesi eski SGK binasının bulunduğu bölgede inşası tamamlanan ve iç düzenleme çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğü 24 sınıfı hayırsever iş insanı Kasım Aktaş 24 sınıfı ise Milli Eğitim Bakanlığı ve Düzce Belediyesi tarafından yapılan 48 sınıflık Kasım Aktaş Ortaokulunun çevre düzenleme çalışmaları Düzce Belediyesi birimleri tarafından sürdürülüyor.

Kısa süre içerisinde iç kısımlarının düzenlemesiyle eş zamanlı olarak peyzajının da tamamlanması öngörülen okulun kalan eksikliklerin tamamlanarak okulun eğitime hazır hale getirilmesi öngörülüyor

Azmimilli İlkokulu kanalizasyon hatları bağlanıyor

Azmimilli Mahallesinde Düzce Belediyesinin kendi arsası üzerinde yapım çalışmaları sürdürülen Azmimilli İlkokulunda ise ekipler, su-kanalizasyon hat ve sistemlerinin bağlanması için yoğun bir çalışma gerçekleştiriliyor.

Aslına uygun yapıldı

Aslına uygun şekilde hazırlanan projenin hayata geçirilmesi ile aynı zamanda daha estetik bir görünüme sahip olacak olan 24 sınıflık Azmimilli İlkokulunda yürütülen çalışmalarda da kalan eksikliklerin kısa süre içerisinde tamamlanarak eğitime hazır hale getirilmesi planlanıyor.