İlkadım Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, 2024 yılı emlak, çevre temizlik(ÇTV) ve ilan reklam vergilerinin ilk taksit ödemelerinin son gününün 31 Mayıs 2024 Cuma günü olduğunu hatırlattı.

İlkadım Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2024 yılına ilişkin emlak vergisi ve iş yerlerine ait ilan reklam ve çevre temizlik vergisinin ilk taksit ödemesinin son günlerinde yaşanacak yoğunluk ve aksamalarının önüne geçmek adına vatandaşlar uyarıldı. Açıklamada, vatandaşların cezalı ödeme durumuna düşmemeleri adına 2024 yılına ilişkin emlak vergisi ve iş yerlerine ait çevre temizlik vergisi ödemelerini zamanında yapmaları çağrısında bulunuldu.

‘‘Belediyemize borcu bulunan vatandaşlarımızın ödemelerini ihmal etmemelerini rica ediyorum.’’

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, “1319 sayılı Kanun hükümlerine Türkiye sınırları içinde bulunan bina ve arsalar emlak vergisine tabi tutuluyor. Bu vergiler senede iki eşit taksitte ödeniyor. İlk taksitin son ödeme günü 31 Mayıs 2024. Çevre temizlik vergisi de belediyelerin sunduğu çevre temizlik hizmetleri için konut, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan yapılardan alınıyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerinin ilk taksitlerini 31 Mayıs 2024 Cuma günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekiyor. Vatandaşlarımız, vergilerini hafta sonu açık olacak olan belediyemizin hizmet binası veznelerine; Meydan, Gazi Park, İlyasköy ödeme noktalarına nakit ve kredi kartı ile ödeyebilecekleri gibi web sitemizin e-belediye modülü ile internet üzerinden de ödeme yapabilirler. Belediyemize borcu bulunan vatandaşlarımızın ödemelerini ihmal etmemelerini rica ediyoruz” dedi.

Kaynak: iha