Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ), Samsun Valiliği ve Milli Eğitim Bakanlığı ile bir araya gelerek, Samsun’da Sakarya İlkokulu öğrencilerini elektrik tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla tiyatro düzenledi. Ocak ayının 2. haftası itibarıyla başlayan ve toplamda 5 gün süren tiyatro etkinliğinde ilkokul öğrencileri elektrik tasarrufu konusunda eğitici senaryolarla bilgilenirken, aynı zamanda ‘Elektrik Takımı’ adlı oyun ile keyifli bir vakit geçirdi. Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla YEDAŞ’ın yaptığı etkinlikler tiyatro ile sınırlı kalmadı. 2014 yılından bu yana Enerji Takımı Projesi’ni sürdüren firma, aynı isme sahip hikaye kitabını da tiyatro etkinliğinde dağıtarak öğrencilere verilen bilgilerin daha kalıcı hale gelmesini sağladı.

Enerji Verimliliğini Tiyatro Ile Anlattılar (2)"Enerji tasarrufu 7’den 70’e herkes için önemli"

Küçük yaşlarda öğrenilen bilginin ne kadar kıymetli olduğunu vurgulayan YEDAŞ Genel Müdürü Yunus Emre Bilgi, "Enerji verimliliği kapsamında düzenlediğimiz tiyatroda ilkokul çocuklarına, enerjinin etkin kullanılması, enerjinin kullanım alanları, enerjinin neden verimli kullanılması gerektiği, enerji israfının nelere yol açabileceği gibi konularda bilinçlendirici bir oyun düzenledik. Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için bugünden enerji kaynaklarının tasarruflu kullanılması gerekiyor. Bunun yanında kurumumuzda çalışan personellerimizin çocuklarının katılabileceği ‘Enerji Tasarrufu’ konulu bir resim yarışması düzenledik. Bununla da yetinmeyip, şirket içinde tasarruf temalı seminerlerimizi arttırdık. 7’den 70’e herkesin bu konuda bilinçlenmesi, ve bu bilinçle hareket etmesi oldukça önemli. Biz de bu anlayışla ilk okul çocuklarından başlayarak tüm kamuoyunda farkındalık oluşturma gayreti içindeyiz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin sorumluluğunda” dedi.

Enerji Verimliliğini Tiyatro Ile Anlattılar (1)

Sakarya İlkokulu’nda düzenlenen etkinliğe YEDAŞ Samsun Bölge Müdürü Emin Uğur Asan, YEDAŞ Müşteri Deneyimi ve Kurumsal İletişim Müdürü Ali Tutcu, Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan Arslan ve Sakarya İlkokulu Müdürü Zekeriya Keskin katıldı.

Kaynak: iha