Futbol Direktörü Fuat Çapa, “Çarşamba günü Samsun'a geldik ve bu karşılaşmaya hazırlanabilmek için açıkçası çok fazla zamanımız yoktu.
Kulübün içerisini bilen birisi olarak ve geçmiş sezonda birlikte çalışmış olduğum bazı oyunculardan almış olduğumuz bilgilere göre hangi oyun felsefesiyle oynayacağımızı belirlemek istedik. Çünkü çok fazla değişikliğe gittiğiniz zaman bu sefer oyuncuların kafasında soru işaretleri olacaktı. Çok fazla düşünmek zorunda kaldıkları zamanda normalde yapması gereken işleri biraz zora sokuyor. Maça iyi başladık. Biraz daha kompakt futbol oynamaya çalıştık.

Çünkü fiziksel olarak çok üst düzey değiliz. Tabi bunun nedenleri var. Bunlardan bir tanesi karşımızda sürekli oynayan ilk 11 olması. Ligin sekizinci haftası. Bu sekizinci haftaya kadar sürekli aynı 11 ile başlayan bir rakip vardı karşımızda.

Çok çalışacağız

Biz ise sezon başından beri bir arayış var. Yani halen daha oluşturmuş olan bir kadromuz yok, bugüne kadar oluşmadı.
Bir an önce bunu oluşturmamız gerekiyor. Bireysel anlamda çok fazla ligin on iki, on üç takımdan daha geri olduğumuzu düşünmüyorum. Ama halen takım olamadığımız için gerideyiz, bunu kabul etmemiz gerekiyor. Bunun için de çok çalışacağız.

Değerlendiremedik

Rakip on kişi kaldıktan sonra ön tarafta özellikle iyi koordine olmamız gerekiyordu. Çünkü rakip tamamen kendi alanına kapanıp savunma yapıp kontralardan pozisyon üretmeye çalıştı. Biz ise oyunun yönünü değiştirerekten pozisyon üretmeye çalıştık. Zaman zaman bunu iyi yaptık, zaman zaman biraz gereksiz pas hataları yaptık. On sekiz içerisinde pozisyonlara girdik ama maalesef değerlendiremedik.

Ligin yeniden başladığı bir süreç başlıyor.
Şimdi milli takım arası yani bizim için artık tamamen ligin yeniden başladığı bir süreç başlıyor.
Yani bu süreci mutlaka iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Yeni gelecek teknik adamla birlikte eminimki her şey düzelecektir. Bireysel anlamda bu ligin on iki on üç takımla yarışabilecek potansiyele sahibiz ama önce takım ruhunu ve birlikteliği oluşturmamız gerekiyor.  Eminimki biz bunu oluşturduğumuz zaman şehrimiz gereken desteği zaten verecektir. Şu andaki bulunmuş  olduğumuz duruma rağmen tribünler gayet güzeldi.
Sonuçlar geldiği zaman eminim çok daha değişik bir ortam oluşacak Samsun'da. Onları üzdüğümüz için biz de üzüntülüyüz.

Üzüntülüyüz

Gerçekten yani klasik bir söylem olarak algılanmasın lütfen çünkü uzun süre sonra Süper Lig'e çıkıp o heyecanı, o zevki, o mutluluğu bir an önce yaşatmamız gerekiyor.
Bunun için de artık önümüzdeki süreci iyi bir şekilde değerlendirip çıkış yapacağımız süreç başlatacağız” diye konuştu.