medi bafra
YALDIZ YAPI
sağ

Bafra’da Muhtarlara “Aşı Bilgilendirme” Toplantısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bafra’da Muhtarlara “Aşı Bilgilendirme” Toplantısı
Bafra'da Aşılama ve Milli Eğitim Konulu Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Samsun'un Bafra ilçesinde Bafra Belediye Kültür Merkezinde İlçe Kaymakamlığının önderliğinde Mahalle Muhtarların katılımıyla Yeni Tip Korana virüse karşı ilçe de  Aşılamanın ne boyutta olduğu  ve Milli Eğitim kosunda okulların ne zaman açılması konusunda  bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Korona virüs salgın hastalığı ve ilçede ki son gelişmeleri değerlendirmek üzere muhtarlarla bir araya gelen Kaymakam Ertürkmen, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü ile mücadelede muhtarların sorumluluklarını yerine getirmesi, vatandaşa gerekli uyarıları yapması, kurum müdürleriyle sürekli irtibat halinde olmalarını ve aşılama konusunda hassasiyet göstermeleri gerektiğini söyledi.

AŞI İÇİN TALEP OLUŞTURUN

Ertürkmen, “Vatandaşlarımızın kendisinin randevu alması lazım ki hem devlet hastanesinde, hem özel hastanemizde hem ilçe sağlık müdürlüğümüzde, aile hekimleri vasıtasıyla aşıyı yapalım. Sizden istediğimiz bu. Vatandaşımızın bunu kendiliğinden bize aşı yapılacak diye beklediğini düşünüyoruz. Öyle değil 182 nolu telefon aranacak, araya mı bilemeyenler olabilir. Sizler o köyün muhtarları olarak bu arkadaşlarımıza yardımcı olun. Vatandaşımızı bu konuda uyarın. ‘Hasan amca, Mehmet dayı sizin aramanız gerekiyor arayamıyorsanız ben arayım’ diyerek randevu oluşturmamız lazım.

Bizim bu salgınla mücadelede en önemli silahımız maske, mesafe ve temizlik ama tıbbı olarak da en mühim büyük mücadelemiz aşılama. Ne kadar aşılama çalışmalarında başarılı olursak hedef kitlemize, özellikle 65 yaş üstü olanlara ulaşabilir aşılarını yaptırabilirsek hem vaka sayımızda azalma meydana gelecek, hem hastalığı daha rahat atlatmamız sağlanacak, hastanelerde yığılmalar azalacak. Bu da bizim yapmamız gereken mücadelemiz olarak görevimiz. Randevu almayan vatandaşlarımızı uyarın. Onlara yardımcı olun. Bu konuda billboard çalışmalarımız olacak, sosyal medya çalışmalarımız olacak. En uzak yerlerde ki vatandaşlarımıza ulaşacağız” dedi.

EĞİTİM ÖĞRETİME DEVAM EDİLECEK

Ertürkmen’in ardından konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu ise Okullarımız Bakanlığımızın belirlemiş olduğu şartlara göre Bafra’da da açılacak. 15 Şubatta  uzak mahallerde eğitime başlanacağını 1 Marttan itibaren ilçede eğitime başlanacağını döyledi.Biz Milli Eğitim olarak Kaymakamlığımız önderliğinde her şeye hazır. Siz muhtarlarımızdan istediğimiz ailelere maske mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulunmanız. İnşallah farklı bir durum olmazsa belirlenen takvimde eğitim öğretime devam edilecek” dedi.

TOPLAMDA 10 BİN VAKA GÖRÜLDÜ

Mehmet Ali Katipoğlu’nun ardından konuşan İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın ise “182 veya MHRS sisteminden talep oluşturduğumuzda saat ve tarih seçimini kişiye bırakıyoruz. Aile Hekimi ve Devlet Hastanesinde de aşılama çalışmaları yapılabilir. Şuana kadar İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Bin 113 aşı yaptık. Özel Hastane Aile Hekimliği ve Bafra Devlet Hastanesinde yapılan aşılama ile birlikte bu sayı 6 bin 746’ya çıktı. Bugüne kadar ilçe görülen 10 bin 230 pozitif koronavirüs vakası oldu. Belirlenen gruplara aşılama çalışmamız devam ediyor.

Toplantıya Bafra İlçe Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra ilçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur,  Bafra ilçe Jandarma Komutanı Ûst. Teğmen Fatih Özer Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yaşar Şenel, Bafra Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Andinç ile Mahalle Muhtarları katıldı.

Oktay Bülbül

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çocukların kayak mutluluğuÖnceki Haber

Çocukların kayak mutluluğu

Sinop’ta ikinci doz aşı uygulamaları başladıSonraki Haber

Sinop’ta ikinci doz aşı uygulamaları baş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar