SEVDA BAYAN KUAFÖRÜ
KUPA KUNDURA

RFA tedavisi ile tiroit nodüllerinden kurtulmak mümkün

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
RFA tedavisi ile tiroit nodüllerinden kurtulmak mümkün
Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Türkan Mete, radyofrekans ablasyon (RFA) tedavisi ile tiroit nodüllerinden kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Son yıllarda radyofrekans ablasyon (RFA) tedavisinin, tiroit nodüllerini küçültmek veya tamamen yok etmek için etkili bir seçenek olduğunu belirten VM Medical Park Samsun Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kliniğinden Doç. Dr. Türkan Mete, “Cerrahi müdahaleye göre daha az invaziv olan bu tedavi yönteminde iyileşme süreci de daha hızlıdır. Ayrıca hastaların günlük hayatlarını etkilemeden işlemden sonra normal aktivitelerine dönmelerine izin verir” dedi.

 

Doç. Dr. Türkan Mete, tiroit nodüllerinde uygulanan RFA tedavisi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

Tiroit kanserinde tedavi amaçlı tercih edilebilir

 

 

Radyofrekans ablasyon tedavisinin hangi sağlık sorunlarında tercih edilebileceğine değinen Doç. Dr. Türkan Mete, “Tiroit nodülleri ve tiroit kanseri, birçok insanın sağlık sorunları arasında yer almaktadır ve bu nedenle tedavi seçenekleri oldukça önemlidir. Son yıllarda, radyofrekans ablasyon tedavisi, tiroit nodüllerini küçültmek veya tamamen yok etmek için etkili bir seçenek olarak öne çıkmaktadır” şeklinde konuştu.

 

İyileşme süresi daha hızlı

 

 

Radyofrekans ablasyonun yüksek frekanslı elektromanyetik dalgalar kullanarak tiroit nodüllerini yok etmek için uygulanan bir işlem olduğunu söyleyen Doç. Dr. Mete, “Bu tedavi yöntemi, cerrahi müdahaleye göre daha az invaziv olup, iyileşme süreci de daha hızlıdır. Ayrıca, hastaların günlük hayatlarını etkilemeden işlemden sonra normal aktivitelerine dönmelerine izin verir” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Arkadaşının ehliyeti ile araç kiralayarak defalarca trafik cezası yiyince olanlar olduÖnceki Haber

Arkadaşının ehliyeti ile araç kiralayara...

Samsun’da mobilya imalathanesinde yangınSonraki Haber

Samsun’da mobilya imalathanesinde yangın

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar