Alaçam Müftülüğüne bağlı'ın sohbet ve duasıyla idrak edilen Regaip Kandili Programında Kuranı Kerim ve İlahiler okundu. Regaip Kandili Hz. Hatice Hafızlık Yatılı Kız Kuran Kursunda kadın cemaatin de katılımıyla idrak edildi.

Hafızlık.jpg1Alaçam Müftülüğüne bağlı Vaize Seval Yılmaz, “Bizleri bir kez daha mübarek 3 aylar manevi mevsimine kavuşturan Rabbimize hamdolsun. Bu gece Regaip Kandili yani rağbet gecesidir. Bizim rağbetimiz bizleri sonsuz nimetlerle donatan yüce Allah'a olmalıdır. Bu gece tövbelerin kabul edildiği kıymetli bir zaman dilimidir. Tahrim suresi 8. ayette biz inanan kullarına şöyle seslenmektedir ‘Ey iman edenler içtenlik ve kararlılık içinde Allah'ı Tevbe edin’. Bu gece çok çok tövbe edelim ibadet edelim ve bir nefes muhasebesi yapalım. Geçen yıl aramızda olup da bu yıl olmayan yakınlarımızı düşünerek hayatımızın geri kalanında daha dikkatli olalım.

Gecemiz mübarek olsun. Allah Recep ve Şaban ayını hakkımızda hayırlı kılsın bizleri Ramazan ayına kavuştursun” ifadelerini kullandı.

Hafızlık

Kaynak: Ezgi ÜNLÜ