Özellikle öğrencilerin uğrak noktası olan merkezde kütüphaneden, meslek kurslarına ve sanat etkinliklerine geniş yelpazede hizmet sunuluyor. Öğrenciler, Atakum Belediyesi’nin gençlere özel indirim fırsatları sunmak için başlattığı “Genç Atakart” uygulamasıyla, yemek hizmetinde yüzde elli indirimden faydalanıyor. Gençler, en çok farklı ilgi alanlarına hitap eden çok sayıda kitabın yer aldığı kitap kafede zaman geçiriyor.

“Ortamımız çok güzel”

Öğrenciler; Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde sunulan hizmetten son derece memnun olduklarını belirterek Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye teşekkür ettiler.

Geniş teknolojik imkânlardan faydalandığını belirten Can Pınar, “İzmir’den geliyorum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümünü kazandım. Atakum gerek mimari gerek yeşillendirme açısından çok güzel. Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde çok hoş bir ortam var. Kütüphanede sessiz bir şekilde ders çalışabiliyoruz“ derken; 22 yaşındaki Üniversite Öğrencisi Ali Osman Karaaslan, “Buraya Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) hazırlanmak ve üniversite derslerimde kendimi geliştirmek için geliyorum. Merkezin fiziki şartları çok uygun. Kütahya’nın bir ilçesinden geldim. Açıkçası böyle imkanları olan bir yerle karşılaştığım için çok şaşırmıştım. Her konuda çok iyiler. Ben sürekli bilgisayar başında olduğum için internet imkanından yararlanıyorum. Gelip kahvemi yapıyorum” şeklinde konuştu.

“Zaman çok verimli geçiyor”

Eylül Koyuncu, “Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’ne geçen seneden beri geliyorum. Günde ortalama 4-5 saat buradayız. Kütüphane kalabalık olduğunda bile çok sessiz. Zaman çok verimli geçiyor. İnsanlar birbirleriyle yarış halinde değil, herkes birbirine destek oluyor. Ulaşımı çok rahat. Her yere yakın. Buradaki yemekler de çok güzel. Geçen sene AtaKart çıkarmıştık. Halen kullanıyoruz” diye konuşurken Melike Şükran Akgül “Güzel kütüphane ortamı var. Kitap olanakları da iyi. Sürekli yeni kitaplar, ekleniyor. O yüzden çok memnunum. Çok seviyorum. Genç Atakart’la burada yüzde 50 indirimli yemek yiyebiliyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’ne yoğun ilgi

“Haftanın yedi günü buradayım”

Kütüphanenin müdavimlerinden olduğunu söyleyen Ömer Efe Denizer şöyle konuştu:

“Üniversite sınavlarına ikinci kez hazırlanıyorum. Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde sunulan tüm imkanlardan gerek ücretsiz internet gerek indirimli yemek hizmeti ve diğer etkinlikler olsun çok memnunuz. Haftanın her günü kütüphanedeyim. Çok rahat çalışıyorum. Görevliler, öğrenciler buradaki herkes çok anlayışlı. Bizim için çok ideal bir ortam olduğunu düşünüyorum.”

Kaynak: