Ordu’nun Fatsa ilçesinde bir muhasebe bürosunda çalışan Sevda Özden, bir yandan muhasebe işi ile ilgilenirken bir yandan da ressamlık yapıyor.

Yaptığı resimlerle beğeni toplayan Sevda Özden, aynı anda iki işi yapmaktan oldukça keyif alıyor. En büyük isteğinin kendisine ait bir atölyeye sahip olmak ve orada hem kendini, hem de bilgilerini yeni kuşaklara aktarmak olduğunu söyleyen Özden, iki işi de başarılı bir şekilde yürüttüğünü belirtti.

“7-8 yıldır resim yapıyorum”

Ağırlıklı olarak resimle ilgilendiğini söyleyen Özden, "Sosyal medyada kendime ait sayfam var oradan da satışlarım oluyor, buraya gelen müşteriler de beğeniyor. Çeşitli hocalarımızdan dersler aldım, 7-8 yıldır bu işin içindeyim ama resim kabiliyetim lise yıllarımda da vardı. Kurslara gidince daha çok pekişti. Kurslardan sonra da kendim çalışmaya devam ettim. Resmilerim için sergiler oluyor, oralarda satışa sunuyorum" şeklinde konuştu.

"Her iki işte de başarılıyım"

Resim yapmanın keyifli ve bir o kadar da zor olduğunu ancak bu işten keyif aldığını, muhasebe ve resim alanında başarılı olduğuna inandığını söyleyen Özden, gün içerisinde büroda çalıştığını aktardı. Özden, “Resim yeteneğim üzerine ilerlemeyi hiç düşünmedim, belki biri beni yönlendirseydi daha iyi olabilirdi. Ama yine de vazgeçemiyorum resim yapmaya devam ediyorum. Şu ana kadar 30 tane tablom vardır ama çoğu elimde değil. Eserlerimi verirken üzülüyorum” ifadelerine yer verdi