Yayıncı kuruluşa röportaj veren Hüseyin Eroğlu bu süreçte futbolcuları tarafından basılırken "Şampiyon Samsunspor" tezahüratları atıldı. Deneyimli teknik adam birinci ligde şampiyonluk sevincini yaşarken,şampiyonluğun öneminden bahsetti.

''Samsunspor ve Samsun Şehri bir markadır ''

Maç sonu açıklamalarına devam eden Hüseyin Eroğlu, "Oyuncularımla gurur duyuyorum. Şampiyonluğu ilan etmiş olsak da iş disiplinine uyarak oynadılar, farklı kazandık. Taraftarımıza şunu söylemek istiyorum: Samsunspor ve Samsun şehri bir markadır. Süper Lig'de bizi desteklemeye devam etsinler." dedi.

Maç sonrası basın toplantısında ise ;

''Başkan Yıldırıma teşekkür''

Kameralar karşısına geçen Eroğlu maçın kritiğini yaptıktan sonra önemli açıklamalarda bulundu. ''Klübe geleli daha 7 ay olmasına rağmen şampiyonluk mutlulukları yaşadıklarını dile getiren deneyimli çalıştırıcı başkan Yıldırıma da maddi manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti.

''3 Bayramı bir arada yaşadık''

Açıklamalarına devam eden Eroğlu Cumhuriyetin 100. yılında Şampiyonluk ,ramazan bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı üç bayramı da aynı gün kutluyoruz sevinçliyiz dedi. Ayrıca taraftara da seslenen Eroğlu seneye Süper Lig'de ne olursa olsun tribünleri boş bırakmamalarını ve aynı coşkuyla takımlarını desteklemelerini istedi.

Mahmut AY-Ercan Üslü