Samsun'un merkez ilçesi İlkadım ilçesinin eksiklerinden olan sahil şeridi eğlence alanlarından aquapark, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın müjdesiyle Samsuna kazandırılacak. Samsun'lu vatandaşların yazın serinleme ihtiyaçlarını gidermek ve sosyal aktivitelerini güçlendirmek adına hayatageçirilmesi planlanan proje Aquaparktan da fazlası.

Samsun'un İlkadım ilçesine yapılacak olan proje hakkında konuşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş müjdeyi böyle verdi: 

“İlkadım’daki bu potansiyelin farkındayız. Özellikle gençlerimiz deniz sezonunda Engiz, Atakum gibi ilçelerimizdeki güvenli yüzme alanlarını tercih ediyor. Derebahçe Mahallemiz ’de 8 bin 645 metrekarelik alana oturan aqua park projemiz inanıyorum ki Samsun’un değişik ilçelerindeki vatandaşlarımızdan da büyük rağbet görecek. Proje kapsamında planlanan tesis, açık kapalı restoranları, nikah ve düğün alanlarıyla sıcak yaz günlerinde hem çocuklara hem de yetişkinlere keyifli bir eğlence alanı sunacak. Her yaştan vatandaşımızın rahatlıkla faydalanabileceği Aqua park ile İlkadım yeni bir eğlence merkezine kavuşacak. Projemiz ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Kaynak: Mehmet Ünlü