YALDIZ YAPI
sol
sağ
Oktay ZERRİN

Oktay ZERRİN

Mail: oktay@kizilirmakgazetesi.com

BAFRA' DA KORONA NİÇİN HORTLADI ?

Bugün acaba siz değerli okurlarımızı için ne yazsam diye düşünüren; önce Samsun Yerel gazetelerine şöyle bir göz gezdirdim. Bir Bafra internet haber sitesinde; Bafra Devlet Hastanesi' nde 3 doktor ile personelde korona çıktığını okudum.

Daha önce de; bu konuda bir köşe yazısı yazmıştım. O yazımda; Bafra halkının, yasaklara ve kurallara, tedbirlere ne kadar duyarlı olduğunu dile getirmiştim fakat bugün geldiğimiz nokta; bu güvenimi maalesef çok azalttı ve nerdeyse sıfırladı !

Peki; bu insanlarımız, vatandaşlarımız, değeri hemşehrilerimiz, bu yasaklara, kuralara, pandemi önemlerine niçin uymakta ihmale uğradık ? Neydi bizi bizden eden bu aymazlık, bu duymazlık?

Önceleri gayet düzenli olarak maskelerimizi takıyorduk, mesafeye eliizden geldiğince riâyet ediyorduk, hijyene gereken ilgiyi gösteriyoruk. Birbirimizle hatta en yakınlarımızla bile kucaklaşmıyrduk da şimdi ne oldu da bize ki bu kuraları birden bire rafa kaldırdık !

Oysa;eğer ülkemizde ve tümdünyada; korona tedbirleri, kuraları ve belli yasaklar varsa; bizlerin de bu kuralara uymamızdan daha doğal ne olabilir ki ? Bafra ilçemiz; halbuki genelde kurallara bağlıdır; sağlığına dikkat ve önem gösterir. Bakın biz ailece bazen Atakum' da  ikâmet ediyoruz. Yasakların başladığı o ilk günlerde; inanın 2 ay evden dışarı çıkmadık !

Peki niçin çıkmadık; çünkü sağlığımızı riske atmak istemedik. Ancak  bugün geldiğimiz nokta; birçok yasaklar kalkmasına rağmen, har vurup, harman savurmak misâlinden keyif çattık. Ne yazık ki aynı durum hâlen devam ediyor. Hiçbir şeyi ve en önemlisi de sağlığımızı hiçe saymaya  devam ediyoruz.

Bafra sokak ve caddelerinde; koskoca bir ilçede, maalesef maske takmayan, hem kendi hem de başkalarının sağlığını tehlikeye atan, measfeye ve hijyene dikkat etmeyen çok sayıda vaandaşımız var.

Bafa dışındaki birçok şehrimizde de maalesef bu vurdum duymazlık, aymazlık var ve bugün gelinen nokta, bu yüzden hiç de iç açıcı değil. Zirâ; her geçen gün vakalar artıyor, ölenler artıyor, her ne kadar iyileşenler olsa da verdiğimiz kayıplar bu sevincimize gölge düşürüyor.

Ve şimdi; diyorum ki Bafra halkı herşeye rağmen; genelde duyarlı insanlar şehridir ve her ne kadar yanlış yapılmış olsa da bunları telâfi edebilecek anlayış ve güçtedir diyor ve yarınların bizleri, daha çok sağlıklı bir dünyaya ve  ortama sürüklmesini temenni ediyoruz.

Eğer, el-ele verirsek; birlik ve beraberlik içersinde olursa, maske, mesaFe ve hijyene ara vermeden devam edersek, bizleri daha sağlıklı günlerin bekleyeceğine emin olarak, siz değerli Bafralı hemşehrilerimize sağlıklı, mutlu ve koronasız güzel günler dileğiyle sevgier vesaygılar sunarım.

Oktay ZERRİN

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar