YALDIZ YAPI
sol
sağ
Oktay ZERRİN

Oktay ZERRİN

Mail: oktay@kizilirmakgazetesi.com

EN BÜYÜK SEVGİLİ !

EN BÜYÜK SEVGİLİ

Bugün ” Sevgililer Günü “ imiş! Her yıl 14 Şubat tarihinde bu günü kutluyor sevgililer. Anneler, babalar, öğretmenler, tıpçılar, topçular, hapçılar ve daha kimler kimler bu müstesnâ ( ! ) günü kutlamak için sıraya girmişler!

Bu kutlamalarda; tabi ki en büyük aslan payı ticarethanelere yarıyor. Nasıl yaramasın ki; çeşit çeşit albenisi olan, özel ambalajlı, kurdeleli, fiyonklu hediye paketleri,kuyumculardaki altın, gümüş, gibi kıymetli hediyeler ( tabi ki alabilecek varlıklı kişiler için geçerli) ihtişamlı görüntüsüyle, ekmek, su gibi kapış kapış gidiyor !

En büyük sevinç ve mutluluğu da haliyle, kasalarına, keselerine taze para giren ticarethane sahipleri, AVM’ ler, lüks kafeteryalar ve saymakla bitiremeyeceğimiz sayısız ticâri mekânlarda, su gibi para, döviz akıp gidiyor !

Bakın; bana göre ” En Büyük Sevgili “ şüphesiz ve tartışmasız Cenab- ı Allah’ t ır. Onu sevmek de yetmez. Onun emir ve yasakarını harfiyen uygulamak gereklidir. Ne varki biz zayıf irademize hükmedemediğimiz, vicdanımıza güç yetiştiremediğimiz için o en büyüğün bizden istediklerini yerine getirmekten çok çok uzağız !

En büyük bir başka sevgili yüce Peygamberimiz. Maalesef ona olan sevgi ve saygımız da yeterli değil günümüzde fakat buna rağmen bir fırsat var önümüzde. Sabır, dürüstlük gibi özelliklere gönlümüzde, kalbimizde, ruhumuzda ve yaşantımızda yer verebiliyorsak ne âla yoksa işimiz çok zor !

Bir başka en büyük sevgilimiz Vatandır ! Ah gözümün bebeği, gönlümün gül çiçeği, kahraman Mehmetçiklerimizin gurur kaynağı can özüm vatanım !

Bizde gerçek sevgililer, kahramanlar çoktur ama sayfamız pek o kadar geniş olmayıp, birkaç gerçek kahramanı dile getirebildik. Yoksa daha çok var böyle gönül hanemizde, omuzlar üzerinde taşıyabileceğimiz gerçek sevgililer !

Örneğin; vatan için canlarını siper ederek vatan görevi yapan sevgili Mehmetçikler’ imiz ve yine bu vatan, bayrak için; yağmur, kar, soğuk demeden sınır boylarında nöbet beklerken, cephelerde savaşırken şehit olan Mehmetçiklerimizdir bizim asıl sevgililerimiz !

Evlerimizde şerefle dalgalandırdığımız, onur ve gurur duyduğumuz ay-yıldızlı Türk Bayrağı‘dır bizim sevgilimiz !

Evlerinde eşlerine bir canlı gül alıp veya söz ile eşini mutlu eden kişilere, sözlü, nişanlı ve ciddî arkadaşlıklar amaçlı gençlerimize sözümüz yok. Bizim burada anlatmak istediğimiz konu; 14 Şubat adıyla bu konuyu abartmadan, aşırı lükse kaçmadan, insana yakışan bir şekilde idrak edilmesidir.

Bizim sözümüz; yok şu günü, yok bu günü diyerek bu işlerden rant elde etmeye çalışanlaradır !

Gerçek sevgililerin ve sevgilerin günü bir gün değil hergün kutlu olsun. Saygılarımla.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar