SEVDA BAYAN KUAFÖRÜ
KUPA KUNDURA
Oktay ZERRİN

Oktay ZERRİN

Mail: oktay@kizilirmakgazetesi.com

ZİRVEYE SAMSUN SPOR YAKIŞIR

Zirveye, liderliğe ve Şampiyonluğa, en çok da Yılport Samsun Spor yakışr. Nasıl yakışmasın ki; evet birçok maçta beklentilere tam cevap verecek şekilde bir oyun sergilemiyordu bu takım fakat yine de az- buz da olsa puanları topuyordu.

Samsunspor taraftarlarının asıl sahada  görmek istediği futbol, oyun oysa bu değidi. Onlar daha aktif daha göze hoş gelen, mücadeleci bir oyun istiyordu.

Bunda da  son derece  hakllıardı; zirâ futbol sadece puan almaya deği, göze de hoş gelecek bir oyun olmalıydı ki; bizler bu oyunu lider Eyüpspor maçında fazlasıyla gördük ! Peki ne olmuştu da bu takım birden bire şahlanmıştı böyle?

Bece  bunun tek nedeni iyi çaıştırılan bir takımdan kaynaklanıyordu. Eyüp maçında; hem de deplasanda ve hem de yapmış olduğu göz alıcı ve iddialı transferleriyle Eyüpspor karşısında alınan 4 gollü net ve farkıl galibiyetin baş mimarı Teknik Direktör Hüeyin EROĞLU Hocamız; Kulüp Başkanımız sayın Yükse YILDIRIM Bey ve tabii ki en çok da hakları asla ödenemeyecek olan futbolcular ile ahde vefaı taraftararımız idi.

Hele hele, bugün bazı Süper Lig takımlarının taraftarlarını bile izleyiciler bile dörde katlayan bu süper Samsunspor taraftarlarını ne kadar övsek, ne kadar alkışlasak azdır!

Kısacas bu sadece alınan 3  pualık değil, adeta 9 puanlık bir başarı ve hakl bir galibiyetin de ayak sesleriydi. Bu; şampiyonluğa giden yolun da müjdecisi gibiydi. Artık ilk 2 den çok bu saatten sonra, Yılport Samsunspor zirvenin, liderliğin de en büyük ve iddialı takmı olduğunun da işaretiydi. Zaten; bu takıma da yakışan yer Süper Lig'dir. Bundan aşağısı kesmez, mutlu etmez bizleri artık.

Zeki Yavru, Taque, Laura ve Ahmet Sagat'ın golleriyle; Eyüpspor'u 4- 1 mağlup edip, aradaki puan farkını da 3'e düşürdük ki; bu tablo inşallah kısa bir süre sonra bizi liderliğe ve daha ilerde de inşallah şampiyonluğa taşıyacak olan yegâne etkendir.

Eyüpspor maçında; önceki maçlar gibi pek de  geri pas yapmadık ki; bu da Samsunspor'un futbolun bir ekip oyunu olduğunu göstermesi bakımından da önemli bir kazanım oldu.

Artık bu takımı kimse iddiasız, hedefsiz ve başarısız göeremeyecektir. Bu takım inancın, özverinin, birlik e beraberliğin, tek vücut olmanın verdiği heyecan ve başarıların takımıdır.

Bu takım; gönüllerin, ona inananların, başarının tesdüf olmadığını ispatlayanların takımıdır.

Ne  mutlu Ylport Samsunspor'luyum diyenlere, diyebilenlere! Ufkunuz ve yolunuz açık olsun yiğitler!

Hadi Samsun halk, esnafı, taraftarları; asın bayrakları, dev afişleri, pankartları, daha neyi bekliyorsunuz ?

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar