Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Teşkilatı, ilçe kongrelerine başladı. MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Hüseyin Edis'in katılımıyla gerçekleşen 19 Mayıs, Alaçam ve Yakakent ilçe kongrelerinde, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları ile yönetimleri ve delegeleriyle birlik ve beraberlik mesajı verdi.

19 Mayıs ilçe kongresinde mevcut başkan Mustafa Selçuk, Alaçam İlçesi’nde Muhammet Ergin, Yakakent İlçesi’nde Muhammet Altun başkan seçildi. Tek liste halinde girilen ilçe kongrelerinde MHP Alaçam İlçe Başkanı Muhammet Ergin, Orhan Sancak’a 'ay yıldızlı' plaket hediye etti.

"Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'nin teminatıdır"

MHP İl Başkanı Burhan Mucur, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sayın Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatları doğrultusunda, ayrım yapmadan, ayrışmadan, yerelde iktidar, ülkede istikrar için 2024'e doğru 'Diyar Diyar Anadolu' diyoruz. Hedefimiz, istiklal için birliktir. Hedefimiz, istiklal için dirliktir. Nihai ve şaşmaz hedefimiz, lider ülke vizyonumuzun gerçekleşerek Türkiye'nin kazanmasıdır. Daha güçlü, çağdaş ve büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti ideali için siyasette yer alıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi, tecrübeli kadroları, geniş fikriyatı ve Türk ve Türkiye sevdasıyla yılmadan, yıkılmadan, yorulmadan yoluna inançla devam edecektir. Bugün Türkiye'nin geleceği için önemli bir dönemdeyiz. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye'nin teminatıdır. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türk milletinin birlik ve beraberliği için Milliyetçi Hareket Partisi'nin önemi bir kez daha vurgulanmıştır."

Ercan ÜSLÜ