Açılış töreninde Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, OMÜ’nün eğitim kalitesini artırmanın yanında öğrencilerin yaşam kalitesini de yükseltmeyi amaçladıklarını vurguladı. Prof. Dr. Ünal, öğrencilerin sosyal yaşam alanlarındaki kalitenin artmasının, genel davranışları üzerinde olumlu etkiler bırakacağını ifade etti.

Omü Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi’nin Okuma Ve Fitness Salonları Hizmete Açıldı1

Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Murat Eliöz, fitness salonunun sayısal verilerini paylaşarak, toplamda 800 öğrencinin kayıtlı olduğunu belirtti. Fitness salonunda 200’ü kadın, 600’ü erkek öğrencinin bulunduğunu söyleyen Eliöz, bu öğrencilerden 100’ünün uluslararası öğrenci olduğunu kaydeden Eliöz, ayrıca fitness salonunda 500 üyenin farklı fakültelerden, 50 civarında akademik ve idari personelin de kayıtlı olduğunu açıkladı. Katılımcılar, akademik toplantıların düzenlenebileceği, lisansüstü öğrencilerin sunumlarını gerçekleştirebilecekleri akademik toplantı salonunu inceledi. Ardından, hazırlıkları devam eden masaj derslikleri ve kadın fitness salonu hakkında bilgiler verildi. Bu gelişmelerle birlikte Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi, öğrencilere daha geniş ve modern imkanları sunarak eğitim ve sosyal yaşam deneyimini güçlendirmeye devam ediyor.

Açılış etkinliğine ayrıca Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Eren, Prof. Dr. Sevim Alışır, Genel Sekreter Prof. Dr. İdris Varıcı, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Şener Şentürk, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: iha