Bafra ilçesine bağlı Osmanbeyli Mahallesi sakinleri yaklaşan mahalli idareler seçiminden  dolayı yapılan adres değişikliği tahkikatından dolayı rahatsız olduklarını belirttiler. 
Konu hakkında açıklama yapan Osmanbeyli Mahallesi sakinleri, 
‘’Osmanbeyli Mahallesinde jandarma tarafından yapılan tahkikat ( Adres Soruşturması ) sonucunda özellikle nakil yapılan adreslere değil mevcut muhtara muhalif ailelere yapılması halkı huzursuz etmiştir. 
Yapılan tahkikatların 40-50 senedir aynı evde oturan, hiç adres değiştirmemiş , 40-50 senedir aynı evde ikamet eden ailelere , sırf muhalif diye tahkikat yapıldığı , bu adreslere jandarmanın birden çok defa peş peşe gitmesi,  hane sahiplerini ve bu aileye komşu Osmanbeyli Mahallesi halkını rahatsız etti.
Bu konudan dolayı ilk başta Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen’i bir heyet olarak ziyaret ederek sıkıntımızı anlattık. Ondan sonra da Bafra İlçe Seçim Kuruluna  giderek şikayet dilekçemizi verdik.
Osmanbeyli Mahallesi sakinleri olarak konunun takipçisi olacağımızı belirtmek isterim. ’’dedi.40-012.png41-010.png42-010.png

Kaynak: Mehmet ÜNLÜ