Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş, Samsun Müze Açılışı sonrası, proje lansmanında açıkladıkları belediyecilik anlayışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Özlem Maraş; Bütün Iş, Hizmet Ve Işlemlerde Kamu Yararını Esas Alacağız! (9)
BÜTÜN İŞ, HİZMET VE İŞLEMLERDE KAMU YARARINI ESAS ALACAĞIZ!

Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş, Atakum Belediyesi’nin bütün iş, hizmet ve işlemlerinde kamu yararını esas alacaklarını belirterek yönetimde önceliklerinin kamu çıkarı ve halkın memnuniyeti olacağını belirtti.

Özlem Maraş; Bütün Iş, Hizmet Ve Işlemlerde Kamu Yararını Esas Alacağız! (10)
Samsun Müze Açılışı’na katılan Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş, açılış sonrası açıklamalarda bulundu. Maraş, hedeflerinin Yerel Yönetim Vizyonu 21. yüzyılın çağdaş kent yapılanmasına uygun model bir kent için çalışmak olacağını da belirterek,

Özlem Maraş; Bütün Iş, Hizmet Ve Işlemlerde Kamu Yararını Esas Alacağız! (11)
“Atakum’da Katılımcılık, Şeffaflık ve Hesap Verilebilirlik ihtiyaçlarının saptanmasından uygulamaya kadar her aşamada katılımın sağlanmasını esas alacağız. Atakumlular ile birlikte her konuda ortak akla dayalı projeler geliştirilerek, halkın sadece beklenti iletme aşamasında değil, izleme ve değerlendirme aşamasında da yer almalarını sağlayacağız.

Belediye hizmetleri, alınan kararlar, plan ve projelere ilişkin bilgilere halkın erişimi ve belediye gelirlerinin nasıl kullanıldığı konusunda halkın bilgilendirilmesini sağlayarak şeffaf bir belediyenin en güzel örneğini ortaya koyacağız” dedi.

Özlem Maraş; Bütün Iş, Hizmet Ve Işlemlerde Kamu Yararını Esas Alacağız! (6)
GÜLER YÜZLÜ VE ÇÖZÜM ODAKLI ETKİN VE ETKİLİ HİZMET

Maraş şöyle devam etti;

“Karar alıcıların ve uygulayıcıların yetkilerini kullanmalarından ve yapmış olduğu faaliyetlerden sorumlu olduğu, hesap verir ve şeffaf bir belediye olmak temel hedefimiz olacaktır.

Pozitif Ayrımcılık Kadın, çocuk, yaşlı ve engelli hemşerilerin belediyenin desteğinde ve güvencesinde yaşaması sağlanacak, hizmet eksiği olan yerlere yeterli nitelikte kentsel hizmet ve imkanlar sunularak, zayıfı kollayan, yoksula destek olan bir belediye anlayışını hakim kılacağız.

Özlem Maraş; Bütün Iş, Hizmet Ve Işlemlerde Kamu Yararını Esas Alacağız! (8)
Kamunun kaynakları bir kuruşuna kadar boşuna harcamayacak şekilde, stratejik amaç ve hedeflerin gerçekleştirilmesi doğrultusunda kullanacağız. Belediye hizmetlerini vatandaş odaklı, dürüst, güvenilir ve adil olarak sunacağız.

Vatandaşa güler yüzlü hizmet verilecek, vatandaş ile yakından ilgilenilecek, sorunlarını dinleyerek hızlı bir şekilde yerine getireceğiz.

Özlem Maraş; Bütün Iş, Hizmet Ve Işlemlerde Kamu Yararını Esas Alacağız! (4)
HİZMET VE ESER BELEDİYECİLİĞİ

Çevreyi korumayı ve güzelleştirmeyi ön planda tutan insan odaklı bir yaklaşımla hizmetlerimizi sunacağız.
Toplumsal Refah İçinde yaşadığı insanların kendilerini yirmi dört saat güvende hissettikleri, barış ve huzur ortamının sağlandığı şehirler oluşturacağız.

Ayrım gözetmeksizin tüm vatandaşları hizmet alabildiği, eser ve hizmet belediyeciliğinin öne çıktığı, vizyon şehir anlayışına uygun eserlerin geliştirileceği bir belediye oluşturmak için 7/24 çalışacağız…”

Özlem Maraş; Bütün Iş, Hizmet Ve Işlemlerde Kamu Yararını Esas Alacağız! (5)

Özlem Maraş; Bütün Iş, Hizmet Ve Işlemlerde Kamu Yararını Esas Alacağız! (1)

Özlem Maraş; Bütün Iş, Hizmet Ve Işlemlerde Kamu Yararını Esas Alacağız! (2)

Kaynak: Haber Merkezi