Pakun Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Durgun, “4 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yapan bir marka olarak yurt dışı ağımızı genişletmek ve ülkemize kazandırdığımız katma değeri artırmak için buradayız. Uluslararası arenada sektörün önde gelen markalarından birisi olmayı hedefliyoruz” dedi.

Pakun Gulfood Manufacturing Dubai’de

Bu yıl sektörde 50’nci yılını kutlayan Türkiye'nin köklü ve yenilikçi un markası Pakun, 7-9 Kasım 2023 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilen Gulfood Manufacturing Fuarı’nda uluslararası yatırımcılarla bir araya geldi.

Dubai World Trade Centre'da düzenlenen fuar her yıl, gıda üretimi, işletme, paketleme ve tedarik şirketleri ile gıda endüstrisinden alıcı ve yatırımcıları birbirine bağlayan küresel bir ticaret etkinliği olması açısından büyük önem arz ediyor. Fuar ayrıca, sürekli büyüyen Orta Doğu ve Afrika pazarlarına açılan bir kapı niteliği taşıyor.

Pakun Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Durgun, yaptığı açıklamada, Gulfood Manufacturing Dubai 2023 fuarının, katılımcılara sektördeki en son teknolojileri ve yenilikleri görme, yeni ürünler keşfetme ve işbirlikleri geliştirme fırsatı sunduğuna işaret ederek, “ Pakun olarak ihracatta dünyanın önde gelen markalarından biri olayı hedefliyoruz. 50 yıllık köklü geçmişimizden aldığımız güç ve deneyimle yeni ufuklara açılmak için buradayız ” dedi.

Fuarda “Sürdürülebilirlik, Gıda Güvenliği ve Teknolojik Yeniliklere Uyum” konularının öne çıktığını da belirten Durgun, “bunlar Pakun’un da temel stratejik hedefleridir. Uluslararası pazarlardaki yerimizi büyütmeye ve ödüllü ürünlerimizle kalitemizi dünyanın beğenisine sunmaya devam edeceğiz ” diye konuştu.

Üretim, gıda malzemeleri, paketleme, otomasyon, tedarik zinciri çözümleri, bitki bazlı üretim gibi ürün gruplarına ayrılan fuarda 1.700'e yakın katılımcı yer aldı.