Samsun Genç İş İnsanları Derneği tarafından tefrişatı yapılan SAMGİAD Matematik Okulu düzenlenen törenle eğitim öğretime açıldı.SAMGİAD Matematik Okulu hizmete girdiSamsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yürütülen 'Matematik Seferberliği' kapsamında İlkadım İlçesi Çivril Mahallesi'nde bulunan ve hizmete kapalı olan Çivril İlkokulu'nun, yapılan protokol sonrası SAMGİAD tarafından tefrişatı yapıldı. 3 derslikli okul tefrişatın ve çevre düzenlemesinin ardından SAMGİAD Matematik Okulu olarak törenle eğitim öğretime açıldı.

SAMGİAD Matematik Okulu hizmete girdiSAMGİAD'IN ADI YAŞAYACAK

Törenin açılış konuşmasını yapan TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi ve önceki dönem SAMGİAD Başkanı Onur Öztekin, ''STK'ların misyon ve vizyonlarının dışında bir diğer önemli görevi ise sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmektir. Bizler de bu kapsamda şehrimize ve insanımıza katkı sağlamak adına bugüne kadar bir çok proje gerçekleştirdik. Derneğimizin adını sonsuza kadar yaşatmak ve ülkemizin geleceği çocuklarımız için elimizi taşın altına koymaya gönüllü olduk. Bugün burada hayalini kurduğumuz okulun açılışını gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bize bu fırsatı sunan başta sayın Valimize, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve çalışma arkadaşlarına sonsuz teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte derneğimizin bu ve buna benzer projelerde eğitimin yanında olmaya devam edeceğiz'' dedi.

SAMGİAD Matematik Okulu hizmete girdiMATEMATİK EVRENSEL BİR DİLDİR

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar ise ''Öğrencilerimizin okul dışı ortamlarda etkin bir şekilde eğitim öğretim faaliyetlerini destekleyecek bir okul açılışında bulunmanın heyecanını yaşıyoruz. Matematik okullarda okutulan, sayılardan ve hesaplardan oluşan bir ders değildir. Matematik evrensel bir dildir. SAMGİAD Matematik Okulumuzun öğrencilere matematiği sevdirmek, pratik düşünmelerini sağlamak adına güzel sonuçlar getireceğine gönülden inanıyoruz. SAMGİAD yöneticilerine bu anlamlı proje için teşekkür ediyorum'' dedi.

SAMGİAD Matematik Okulu hizmete girdiSAMGİAD'A TEŞEKKÜR

Samsun Vali Vekili ve İlkadım Kaymakamı Abdülkadir Demir ise ''SAMGİAD eğitime büyük bir yatırım yaptı. Bu vesile ile çocuklarımız matematiği severlerse hayatlarında çok şeyi hallederler. Hayatın her alanında matematik var. Önemli olan öğrenmeyi kolaylaştırmak. Bu noktada yöntemler geliştirmek zorundayız. Bugün hizmete açılacak olan SAMGİAD Matematik Okulu bu yönde yapılan bir çalışma. Bu vesile ile matematik okulumuzun oluşmasında katkı sağlayan SAMGİAD yönetimine ve Valilik personelimize teşekkür ediyorum.'' diye konuştu.

SAMGİAD Matematik Okulu hizmete girdiKURDELE KESİLDİ

Konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesi kesilerek okul hizmete açıldı. Açılışın ardından Samsun Vali Vekili ve İlkadım Kaymakamı Abdülkadir Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, SAMGİAD Başkanı Aytekin Demir, TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi ve önceki dönem SAMGİAD Başkanı Onur Öztekin, dernek üyeleri ve öğretmenler sınıfları gezerek atölyelerde yapılan eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Törene ayrıca KARGİF Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu, önceki dönem SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, Türk Kızılay Çarşamba Şube Başkanı Uğur Gökçe, dernek üyeleri, Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, öğrenci ve veliler katıldı.

Editör: Yunus Koncak