Samsun Büyükşehir Belediyesi, 'Okullar Hayat Bulsun' projesi kapsamında öğrencilerin okul bahçelerinde eğlenceli ve renkli oyun alanları oluşturmak için boyama çalışmaları yapıyor.

Okullar Hayat Bulsun

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen ‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’ kapsamında öğrencilerin ders aralarında eğlence ve dinlenme aktivitelerinde bulunduğu okul bahçelerini 2023-2024 eğitim- öğretim dönemine hazırlıyor. İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğiyle hayata geçen ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından okul bahçelerinin zemininde yapılan boyama çalışmasıyla rengarenk oyun alanları oluşturuluyor.

“Her çalışmaya hassasiyet gösteriyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise eğitim alanında yapılan her çalışmaya her zaman destek vermeye hazır olduklarını belirterek, “Büyükşehir Gençlik Hareketi kapsamında okullarımızda çok güzel bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Okullarımızın bahçelerinde uygun olan zeminlerde çeşitli oyun alanları oluşturuyoruz. Bahçelerimiz rengarenk bir zeminle kaplanıyor. Uygun olan okullarımızda ekiplerimiz bu çalışmayı yapıyor. Yeni eğitim öğretim dönemine kadar belirlediğimiz okullarımızda bu çalışmayı tamamlayıp, öğrencilerimiz için hazır hale getireceğiz. Ülkemizin yarınları olan çocuklarımız bizim için çok önemli. Onlarla ilgili her çalışmaya özel hassasiyet gösteriyoruz” dedi.

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ömer İdris Akdin, “Okullarımızın bahçelerini yeni eğitim ve öğretim sezonuna hazırlıyoruz. Proje kapsamında ekiplerimiz zemini düzgün olan okullarımıza giderek, bahçeleri hem öğretici ve bilgilendirici hem de daha estetik oyun alanları oluşturuyor. Çocuklarımızın ders aralarında güzel vakit geçirebilecekleri oyun alanları hazırlıyoruz. Okullar açıldığında çocuklarımız rengarenk okul bahçelerini gördüklerinde hem mutlu olacak hem de eğlenecek. Şimdiden tüm çocuklarımıza başarılı ve bol eğlenceli eğitim öğretim sezonu bir sezon diliyorum” diye konuştu.