‘Sağlık Bakanlığının öz kaynaklarıyla yapılan Türkiye’nin en büyük şehir hastanesi’ olma özelliğini taşıyan Samsun Şehir Hastanesinde fiziki gerçekleşme yüzde 90’a ulaştı. Bin 103 yatak kapasiteli Şehir Hastanesinin bu yılın ilk yarısında hizmete girmesi planlanıyor.

Vali Tavlı inşaatı inceledi

Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun Şehir Hastanesi inşaatını ziyaret etti. Dev hastane inşaatını detaylı bir şekilde gezen Vali Tavlı, yetkililerden son durum hakkında bilgi aldı. Ziyarette Vali Tavlı’ya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Uras da eşlik etti.

Samsun Şehir Hastanesi

Kaba inşaatı tamamlanan ve fiziki gerçekleşmesi yüzde 90’a ulaşan Samsun Şehir Hastanesi inşaatı hızla devam ediyor. Hastanede genel tedavi üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son teknoloji tetkik cihazlarıyla donatılmış bir nükleer tıp merkezi, kalp damar cerrahi ve göğüs merkezi, genetik hastalıkların tedavi sürecinin yönetileceği genetik hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, inme merkezi, yanık merkezi, 40 ameliyathane ve 1 hibrit ameliyathaneyi de bulunduracak. 234 bin 371 metrekare arsa alanı ve 68 bin 990 metrekare oturum alanı olan hastanenin 2024 yılının ilk yarısında tamamlanması hedefleniyor.

Kaynak: iha