Samsun’da kamyonetle çarpıştıktan sonra yoldan çıkan okul servisi minibüs, 112 metre şarampole yuvarlandıktan sonra tamamen yandı. Kazada, 2’si öğretmen, 1’i okulda görevli hademe 4 kişi yaralandı.

Salıpazarın'da feci kaza

Kaza, Samsun’un Salıpazarı ilçesinin kırsal mahallesi olan Cevizli Mahallesi Tefekli mevkiinde meydana geldi.

Okul servisi ile kamyonet çarpıştı

Edinilen bilgiye göre, Cevizli Mahallesi’ndeki lise ve ortaokulu öğrencilerini Salıpazarı ilçe merkezindeki okullarına bırakıp geri dönerken de Cevizli İlkokulu öğretmenlerine servis görevi yapan Sinan Keskin idaresindeki 55 C 6690 plakalı okul servisi mininüs ile karşı yönden gelen İbrahim Fidan yönetimindeki 55 AGY 709 plakalı kamyonet çarpıştı.

Alev alıp yanmaya başladı

Çarpışmanın şiddetiyle yoldan çıkan minibüs fındık bahçesinde 112 metre şarampole yuvarlanarak alev alıp yanmaya başladı.

4 kişi yaralandı

Kazanın hemen ardından vatandaşlar yardıma koşup araçta bulunanları yanarak ölmekten kurtardı. Kazada, minibüs sürücüsü Sinan Keskin ile öğretmenler Ebru Çetin, Emrullah Dündar ile aynı okulda görevli hademe Neşe Arslan yaralandı.

Yaralılar hastanelere sevk edildi

Yaralılar, ambulanslarla Salıpazarı Devlet Hastanesine kaldırılarak ilk müdahalelerinin ardından Çarşamba Devlet Hastanesi ile Samsun’daki hastanelere sevk edildi.

Demir yığını kaldı

Kaza sonrası alev alan öğrenci servisinin de tamamen yanmasıyla geriye demir yığını kaldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.