SASAD'Dan Acemtekkesi'Nde Cumhuriyet' İn 100. Yılı Muhteşem Şiir Ve Müzik Dinletisi Foto Galeri: SASAD'Dan Acemtekkesi'Nde Cumhuriyet' İn 100. Yılı Muhteşem Şiir Ve Müzik Dinletisi

Şairler : 
İbrahim Coşar, Alaeddin Dursun, Mevlüt Eşgünoğlu, Mehmet Alan, Orhan Köker, İbrahim Ünlü, Ayşe Selen Atlı, Oktay Zerrin, Mehmet Zeki Atalay, Mustafa Bilgin, Salih Gümüş, Altan Yücebaş, Haydar Sazlı, Hasan Akbaş, Yusuf Kurt, Kazım Yılmaz, Osman Çetinkaya, Hatice Demirci, İsmail Tutoğlu, Faruk Karadeniz, Ahmet Günay, Halime Sel Özgen, Naci Şen, Ahmet Al.
Aşıklar :
Aşık Obalı, Aşık Erdemli, Aşık Sancak, Aşık Yavuz.
Müzikler : Aşık Obalı, Cihangir Dülger, Aydın Çörtük, Ali Rıza Can, 
Marşlarda :
Kaan Uğur Yücekent.
Konuşmacılar : Ömer Umutlu ( Telefon bağlantısı ), Mine Tangur, Emel Kayhan Ovalı, Hüseyin Gür.
Programın açılış konuşmasını; Türkçe Öğretmeni ve Samsunlu Sanatçılar Derneği ( SASAD ) Sekreteri Mine Tangur yaptı.
Ardından; SASAD Yönetim Kurulu üyesi, şair İbrahim Coşar; rahatsızlığı nedeniyle geceye katılamayan SASAD Başkanı ve bestekâr Ömer Umutlu ile, canl bir telefon bağlantısı gerçekleştirdi.
Umutlu; geceye katıamadğını fakat gönlünün oradakilerle olduğunu söyleyip, kendisini unutmayan herkese teşekkür edip, gecenin ve Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladı.
İLKADIM Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; gecede bir konuşma  yaparak, Cumhuriyetin, 100. Yılı ve bugünlere gelişini; Atatürk’ün liderliği ve kişiliği, düşünceleriyle ilgili görüşlerini dile getirdi.
SASAD Başkan Yardımcısı Emel Kayhan Ovalı da 29 Ekim Cumhuriyetin 100. Yılı ve SASAD’ın çaışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Ondokuzmayıs Üiversitesi ( OMÜ ) emekli öğretim Görevlisi, Tarihçi Hüseyin Gür ise; yaptığı konuşmasında, Atatürk’ün gerçekleştirdiği önermli çalışmalardan, onun kişiliği ve siyasal yönlerinden, başarılı devlet adamlığından sözetti.
Aşık Obalı, Aşık Sancak ve Aşık Yavuz üçlüsü; sahnedeki atışmalarıyla izleyicieri güldürdü. Aşık Erdemli, Aydın Çörtük, Reyhan Özerkmen de  izleyicilere güzel türküler seslendirdi.
Bastelediği Atatürk, bayrak, vatan gibi konularla ilgiLi besteleri bulunan; Kaan Uğur Yücetürk ve SASAD Başkan Yardımcısı Emel Kayhan Ovalı’nın, 100. Yıl’da 100 çocuğun, Cumhuriyet’i kısa ve öz bir şekilde dile getirdikleri sinevizyon gösterisi de yoğun ilgi görüp bol alkış aldı. 
Kaan Uğur Yücekent’in bestelediği marşlar eşliğinde; seyircilere Türk Bayrakları dağıtıldı ve bayraklar ellerde sola ve sağa sallanarak, güzel bir görüntü sağlanrken; salonda coşkulu, duygulu bir atmosfer oluştu.
Samsunlu Sanatçılar Derneği ( SASAD ) Yönetimi; Acemtekkesi’ni etkinlik için tahsis eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a teşekkür etti. Program; toplu fotoğraf çekimiyle sona  erdi.
VİDEO 1:  https://www.facebook.com/oktay.zerrin.3/videos/1607760536418351
video 2 Neşet Demircioğlu: https://www.facebook.com/55neset/videos/647839280730245