Bafra Aktekke Yatılı Bölge Ortaokulu Kızlarımızı Hayata Hazırlıyor Foto Galeri: Bafra Aktekke Yatılı Bölge Ortaokulu Kızlarımızı Hayata Hazırlıyor

Aktekke Mahallesinde bulunan Aktekke Yatılı bölge Ortaokulu, Bafra'nın  tek kız yatılı ortaokulu olarak eğitim öğretime devam etmekte ve gerek pansiyon imkanları gerekse de eğitim öğretimdeki yenilikçi yaklaşımları ile oldukça başarılı işlere imza atıyor.

Okul Müdürü Hasan ÇELENK ; " Okulumuz Baframızın uzak köylerinden ve son zamanlarda okul imkanlarının tüm kesimlerde duyulmaya başlamasıyla şehir merkezinden öğrenci almaktadır. Okulumuz öğretmenleri, çalışanları ve öğrencileri ile birlikte sıcak bir aile ortamında eğitim öğretimine devam etmektedir. Okulumuz pansiyonu günümüz standartlarında oldukça iyi durumda olup tüm imkanlar öğrencilerimiz için seferber edilmektedir.

Sözlerine devam eden Hasan ÇELENK; geçen yıl mezun olan öğrencilerimizden 2 kızımız Bafra Fen Lisesine yerleşmiş bulunmaktadır. Akademik olarak başarılı olmanın yanında kızlarımızı hayata hazırlamak için etüt saatlerimizin dışında kalan vakitlerde Halk Eğitim kanalı ile açmış olduğumuz  " El işi kursu, Kilim dokuma kursu "  ve Gençlik Merkezinde katılım sağladığımız " Ebru Sanatı kursu ve Resim kursu" bulunmaktadır. Ayrıca yakın zamanda başlaması planlanan "Sıcak Evim" projesi ile okul imkanlarını Baframızda bulunan tüm kız öğrencilerimize açacağız" şeklinde konuştu.