Bafra'da 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliğine yoğun katılım Foto Galeri: Bafra'da 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliğine yoğun katılım

Bafra Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle Bafra Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa yoğun bir katılım oldu.

Kadınlar Günü Etkinliği (55)Programda Konuşma yapan Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen; Kadın sabrın, umudun, sevginin, fedakârlığın sembolüdür. Kadınlara değer verilen toplumlarda hoşgörü vardır, barış vardır, huzur vardır. Kadın güçlüyse aile güçlüdür, toplum güçlüdür. Bu yüzden hayatımızın her alanında kadınlarımızın gücüne, vicdanına ve aklına ihtiyaç vardır.

Kadınlar Günü Etkinliği (19)Milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli taşıyıcıları hiç şüphe yok ki kadınlarımızdır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan kadınlarımız toplumun her kademesinde görev aldığı gibi kahramanlık destanları yazarak eline silahı alıp düşmanın üzerine yürümüş, kucağında mermi ile cepheye koşmuştur.

Kadınlar Günü Etkinliği (20)Bu duygu ve düşüncelerle; yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, üreten, eğiten yetiştiren ve fedakârlığın timsali olan başta şehit ve gazi annelerimiz ile eşleri olmak üzere, dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Düzenlenen programa Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç; AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Semiz, MHP İlçe Başkan Vekili Haydar Kadakal ve BBP İlçe Başkanı Aslan Koparan  ve Aile Sosyal İl Müdür Yardımcısı Hamit Gümüş, Kosgeb Müdürü  Melahat Livoglu; Aysunzade Tekstil Sahibi Aysun Macit ve  Sosyal hizmet merkezinden ekonomik destek alan aileler arasından seçilen okul destek projesi kapsamında olan aileler katıldı. 

Programda; çocuklarının yaptığı resimler sergilendi.

Resim-1

8 Mart-1

8 Mart 4

8 Mart 2

8 Mart 3

Kaynak: Ezgi ÜNLÜ