“5 yıl içerisinde meclis üyelerimizle beraber güzel işlere imza attık. Biten ve devam eden projelerimiz var. “Gönül Belediyeciliği” önceliğindeyiz. Ortak akılla faydalı fikirler çıktı, hepsini değerlendik. Sosyal belediyecilik noktasında çok kıymetli çalışmalarımız oldu. Kültür faaliyetlerimiz içerisinde yer alan Kapıkayafest’in beşincisini gerçekleştirdik. Kapıkayafest her yıl daha da büyüyor. Sosyal ve icraat belediyeciliğini eş zamanlı yürütüyoruz. 

TAŞIN ALTINA ELİMİZİ DEĞİL KOLUMUZU KOYDUK

Toplamda 139 mahallemiz var. Her biri ile ilgili çalışmamız oldu. Her mahallemize dokunduk. İlçemiz için olmazsa olmaz Beton Santrali, konkasör ve elek tesislerimizi kurduk, ariyet ocağımızı faaliyete geçirdik. Altyapıya yönelik kurduğumuz tesislerimizle dışa bağımlılıktan kurtulduk. Yeni dönemde çok daha hızlı bir şekilde çalışmalar gerçekleştirecek, daha çok hizmet üreteceğiz.

BAFRA’MIZIN ARTIK İÇME SUYU DERDİ YOK.

Bafra’mızın artık içme suyu derdi yok. Yağmur suyu ile alakalı yaşanan tüm sorunlar artık bertaraf edildi. SASKİ üzerinden yapılan tüm çalışmalarda imzaladığımız protokol ile destek sağladık. Seçime 10 ay kala böylesi işlere girmek belki riskti ama biz gelen fırsatı değerlendirdik. Taşın altına elimizi değil, kolumuzu koyduk. Bafra için yapmamız gerekiyordu, yaptık. Yarın bu zahmetin, sıkıntının hepsini unutacağız. Geriye çeşmelerimizden akan memba kalitesinde su, sel baskını yaşamayan cedde ve sokaklar kalacak. Bafra’nın uzun yıllar çözülemeyen meselelerini çözmek Elhamdülillah bizim dönemimize nasip oldu. Şehir merkezimizde asfalt ve parke taşı uygulamamız yoğun bir gayretle sürüyor. Altyapı çalışmasında bozulan yol ve kaldırımlarımızı hızlı bir şekilde yeniden ve çok daha estetik şekilde yapıyoruz. Kısa sürede bu çalışmalar da tamamlanacak. Gerek tesisleşmiş olmamız gerekse 5 yıllık tecrübemizle yeni dönemde inşallah çok daha başarılı olacağız.

ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ-OSB-SERA OSB

Şehrimizin katma değerini yükseltecek üzerinde hassasiyetle durdurduğumuz Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Projesi’nde 5 yıllık emeğimiz var. Bu proje şehrimizde kentsel dönüşümü gerçekleştirecek, daha rahat üretim imkanı sağlayacak çok önemli bir proje. Bu konuda çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Tamamlandığında 500’e yakın iş yeri bu alanda faaliyet gösterecek, 3 binden fazla vatandaşımıza iş imkanı sağlanacak. Ortağı olduğumuz OSB’ye daha fazla yatırımın gelmesi için teşvik ediyoruz. Şu an OSB’de 1500 kişiden fazla insanımız çalışıyor. Belediye olarak iştirak ettiğimiz Sera OSB’ye hükümetimiz tarafından 250 milyon harcanarak arsa tahsisi başladı. Bunun yanında Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Projesi yanında bulunan ve öncelikli ihtiyaç olarak değerlendirdiğimiz Tır Parkı kısa sürede hizmete geçecek.

500 DÖNÜMLÜK ALANDA SOSYAL TESİSLER

310 dönümlük alanda Karadeniz’in en büyük Millet Bahçesi Projesi başladı ve büyük bir kısmı tamamlandı. Sedde ile beraber yaklaşık 500 dönümlük bir alanda gerçekleştirilecek bu proje sadece Bafra’nın değil çevre yerleşim yerlerinin de sosyal alan ihtiyacına cevap verecek yeterlilikte olacak. Yine burada 12 dönüm üzerinde 10 bin kişi kapasitesiyle Bafra’nın Sultanahmeti diyebileğimiz Millet Camimizin tüm projelerini hazırladık, imarını yaptık. Cami derneğinin kurulmasına vesile olduk. Millet Camimizi Bafra olarak hep birlikte yapacağız. İbadethanelerin yapımında kazmayı vurduğunuz gün çalışma bitmiş sayılır. Dünyanın her tarafında böyledir. Bafra’da da böyle olacak inşallah.

KÜLTÜR MERKEZİMİZ, TÜRK HAMAMIMIZ, RESTORANIMIZ İLE BU BÖLGEYİ BAFRA’YA YAKIŞIR HALE GETİRECEĞİZ

Yeni dönemimizde yine el ele verek söz konusu alan üzerinde ihtiyaçlara cevap verir düzeyde yeni Kültür Merkezimiz, Türk Hamamımız, Restoranımız ile bu bölgeyi Bafra’ya yakışır hale getireceğiz.

BAFRA’YI DENİZLE BULUŞTURMA PROJEMİZDE İSE HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN YOL KATETMEK İSTİYORUZ

Çok değerli ve kıymetli gördüğümüz Bafra’yı Denizle Buluşturma projemizde ise hiç vakit kaybetmeden yol katetmek istiyoruz. Bu proje ile Bafra’nın denize uzak kalışını, ulaşmakta yaşadığı sorunları ortadan kaldıracağız. Millet Bahçemizden denize kadar olan güzergahın asfaltını yapıp, bisiklet yolu ile birlikte bütünleştirerek denize olan hasretimizi sona erdireceğiz. Burada bulunan balıkçı barınağı da inşallah resmileştirip o alanda sosyal tesisleşmenin altyapısını sağlayacağız.

Millet Kıraathanemiz şuan 70’in üzerinde öğrencimize haftanın 7 günü, gece saat 22.00’ye kadar ikramlarımız ve sınırsız internet imkanıyla hizmet veriyor. Bakanlarımız ve milletvekillerimizin desteği ile belediyemize geçen eski vergi dairesi binamızı restore ederek okuma salonu ve kütüphane haline getireceğiz.

Ayrıca Güneş Enerji Santrali, Kadınlar İçin Spor Merkezi, Skate Park, Aquapark, Her Mahallemize Park, Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı, Cadde Işıklandırmaları, Bisiklet Yolları gibi projelerimizi hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz.

Bitirdiğimiz, devam eden ve yenisini eklediğimiz projelerimizle Bafra’mızı Türkiye Yüzyılımızın parlayan yıldızı haline yine birlikte getireceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Ezgi ÜNLÜ