İlçe Başkanı SEMİZ; “Milletin egemenliğine sarsılmaz bir inançla bağlı Aziz Milletimizin tarihte eşine rastlanmamış sebat, azim ve kararlılığı ile 29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 100. yaşını birlik ve dirlik içinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.” Dedi.
Cumhuriyetimizi yüceltmek ve ecdadımızın emanetini muhafaza etmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan SEMİZ sözlerine şöyle devam etti; "Binlerce yıllık köklü bir devlet geleneğine sahip olan necip milletimiz, tarih yolculuğundaki en büyük varoluş mücadelelerinden birini bundan bir asır önce yedi düvele karşı İstiklal Harbinde vermiştir. Toprakları işgal edilerek, bağımsızlığı elinden alınmak istenen asil milletimizin türlü yokluk ve zorluklarla karşı verdiği bu destansı mücadele günümüz Türkiye Cumhuriyeti’nin kapılarını bizlere açmıştır. 19 Mayıs 1919’da yakılan bağımsızlık meşalesinin, büyük zaferle taçlanmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet, yiğit atalarımızdan bizlere kalan en büyük mirastır. Büyük zorluklar ve mücadeleler neticesinde kurulan ve en büyük kazanımımız olan Cumhuriyet, tam 100 yıldır kurtuluş mücadelesi ruhuyla önümüzü aydınlatmaktadır. Ecdadımızın; Çanakkale'de, İnönü'de, Sakarya'da, Sarıkamış'ta, Dumlupınar’da ve birçok cephede, “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek yazdığı unutulmaz bir destan olan Cumhuriyet, aynı zamanda bağımsızlık mücadelesi veren mazlum milletlerin de kurtuluş yolunda en büyük rehberi olmuştur. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgedeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların ve soydaşların da umut kaynağı oldu olmaya da devam edecektir. Karakteri bağımsızlık olan böyle necip, böyle kahraman bir milletin mensubu olmaktan iftihar ediyoruz.” Dedi.
Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim SEMİZ; “Bugün bir asrı geride bırakarak her geçen gün daha da güçlenen Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın haklı gurur ve mutluluğunu bir arada yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında tarihimizden aldığımız güçle geleceğe büyük bir ümitle bakıyor, emin adımlarla ilerliyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, yeni yüzyıl hedeflerimize milli birlik ve beraberliğimize sımsıkı sarılarak ulaşacağımıza hiçbir kuşkumuz yoktur. Tüm bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı ve Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere şanlı tarihimiz boyunca vatan savunmasında canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz.” Diyerek mesajına son verdi.

Editör: Yunus Koncak