Samsun’da, İlkadım Belediyesi tarafından Atatürk’ün 85. ölüm yıldönümü nedeniyle hazırlanan 85 fotoğraftan oluşan sergi bugün yapılan törenle açıldı.

Samsun’un İlkadım Belediyesi tarafından Atatürk’ün bilinmeyen ve nadir fotoğraflarının yer aldığı sergi, belediye binasının ana giriş kapısındaki salonda açıldı. 85 adet nadir fotoğrafın yer aldığı sergi, belediye girişinde vatandaşları karşılarken, 2 gün boyunca ziyarete açık olacak.

Serginin açılışında konuşan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, “İlkadım Belediyesi olarak bu zamana kadar toplumun çok görmediği, bilmediği fotoğraflardan oluşan bir sergi ön plana çıkartmaya çalıştık. Amacımız; atamızın vefatının 85. yıldönümünde 9 Kasım’da sergi açarak insanlarda 10 Kasım hassasiyeti oluşturmak. Bugünden bir böyle bir hatırlatmak istedik. 85 adet Atatürk fotoğrafını salonun her tarafına yayarak vatandaşların Atatürk’ün her halini görüp, bilmelerini istedik. Bu anlamda katılan ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Açılışın ardından belediye personelleri ve vatandaşlar sergiyi gezerek, fotoğrafları inceledi.