Alaçam İYİ Parti ilçe Başkanı Dursun Ayvaz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

“Yaklaşık 6yıldır görev yaptığım ALAÇAM İYİ PARTİ ilçe başkanlığı görevimden bugün itibariyle istifa ettim.
İlçe başkanlığı görevinde iyi parti ilçemizde her seçimde Türkiye ortalamasının çok üzerinde oy almıştır.
İlçe teşkilatı olarak birçok zorlukla karşılaştık.6yıllık süreçte birçok vatandaşlarımızın evine misafir olduk, yardımcı olmaya çalıştık, çocuklarımızın sıkıntısını kendi sıkıntımız olarak gördük. Köy köy gezdik. Hep ilklere imza attık.
Süreçte çok kıymetli yol arkadaşı ve dostluklar edindik.
Sonuç itibariyle hiç etik olmayan davranış ve iftiralara uğradık. Onurumuz her şeyin üstündedir.
Her zaman söylediğimi tekrar ediyorum. Teşkilatı yok sayanın bizim yanımızda hükmü yoktur. Kişisel ikbalimiz veya koltuğu koruyalım düşüncesiyle yapılan yanlışlara ses çıkarmaz kabul edersek o zaman kişiliğimizden ödün vermiş olurduk.
Söz konusu Alaçam ise ilçe teşkilatı olarak dik duruşumuz her zaman ve koşulda ALAÇAM öncelikli olmuştur. Kimsenin Emir eri olmadık olmayacağız.
Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, üyelerimize, iyi parti ile gönül bağı olan hemşerilerimize ve tüm Alaçamlı vatandaşlarımıza destekleri için teşekkür ederim.
İl divan kurulu üyelerine, İYİ PARTİ SAMSUN teşkilat mensuplarına her zaman verdikleri destek için ayrıca teşekkür ederim. İyiki varsınız.
Sonuç olarak mevcut il başkanı ve milletvekili ile çalışma ortamı kalmadığından görevi bırakıyorum.
Önümüzdeki yerel seçimlerde aday olan Zergün Deliorman Demirci ve Ramazan Özdemir arkadaşlara başarılar dilerim. Her ikisi de Alaçam için değerlidir.
Hizmet odaklı nezaket çerçevesinde seçim kampanyası yapacaklarına inanıyorum” dedi.

Mehmet ÜNLÜ

Istifa-1

Editör: Mehmet Ünlü